drnda1
23.03.12,17:30
Dobry den chcem sa spitat prisiel my naraz papier od exekutora upovedomenie o zacati exekucie a papier o upovedomeni o vykonani exekucie prislo to v jednej obalke len kazdy papier ma zo zadnej strany iny datum.to znamena ze nemam 14 dni na vyplatenie?.Moze takto exekutor postupovat?Prosim somstoho zufala poradte .
mattto
23.03.12,18:02
netýka sa to dvoch rozdielnych konaní? sú tam rovnaké spisové značky?
drnda1
23.03.12,18:34
rovnake cislo vsetko sedi.nemozem sa mu ani dovolat.som s toho na nervymoze aj za sumu 1000eur siahnut rovno na byt ktory vlastnime spoluz manzelom
svetlik
23.03.12,18:56
Ide len o upovedomenie o zacati exekucie a upovedomenie o spôsobe vykonania exekucie. Datum na podanie namietok alebo na zaplatenie plynie od dorucenia upovedomania, takze dont panic.
drnda1
23.03.12,19:14
ja tomu nechapem tu je pisane upovedomenie o vykonanie xekucie.na zadnej strane jev ypis z listu vlastnictva.a potomproti tomuto upovedomeniu nieje pripustny opravny prostriedok.Cela sa trasiem
drnda1
24.03.12,09:27
prosim vas este sa chcemspitat kedzaplatim dlznu ciastku po obdrzani upovedomenia o vykonani exekucie bude vsetko v poriadku budu toakceptovat?
cathyna
24.03.12,10:21
Keď sa vyplatí celá dlžná čiastka (t.j. istina+úroky+odmena exekútora) do 14 dní od prebratia upovedomia bude exekúcia zrušená, za pár dní sa odblokujú účty, príp. sa vymaže zápis z listu vlastníctva. Odporúčam zaslať kópiu o úhrade e-mailom, alebo faxom príslušnému exekútorovi.
drnda1
24.03.12,10:48
alemne prisli naras v jednej obalke papier o upovedomiexekucie a druhy papier o vykonani exekucie ten o upovedomeni ma datum18.02 a ten o vykonani ma datum21.03
riccado
24.03.12,15:15
alemne prisli naras v jednej obalke papier o upovedomiexekucie a druhy papier o vykonani exekucie ten o upovedomeni ma datum18.02 a ten o vykonani ma datum21.03

1. Upovedomenie o zacati exekucie - tymto ti exekutor dava na vedomie, ze voci tebe zacala exekucia. Pise sa tam, na zaklade coho a kolko mas exekutorovi zaplatit. Samozrejme ak su skutocnosti, s ktorymi nesuhlasis a tvoj nesuhls ma aj realny dovod (inak to nema zmysel, akurat si navysis trovy exekucie), mozes podat namietky do 14 dni odo dna ich prevzatia resp. voci trovam exekucie do 3 dni odo dna prevzatia.

2. Upovedomenie o sposobe exekucie - tymto ti len exekutor oznamuje, ze okrem inych sposobov, ktore by vsak neboli uspesne, vykona exekuciu predajom nehnutelnosti - tvojho bytu.

Nic hrozne sa doposial nestalo, exekutorovi sa aj tak nebude chciet ist do drazby, ak budu ine sposoby, napr. ze to dobrovolne jednorazovo resp. po castiach zaplatis.

tie datumy, ku ktorym sa stale vracias su absolutne nepodstatne, vychadzaj z datumu, kedy ti to bolo dorucene (UoZE)...
drnda1
24.03.12,15:34
Dakujem vam ludkovia za pomoc
Erricco
30.04.12,16:49
Zdravím,

Mám otázku ... ak by som do 14 uhradil sumu, ktorá je vedená ako vymáhaná pohľadávka a trovy exekúcie ... nemusím už hradiť úroky ? Podľa výzvy ktorá mi prišla to tak chápem, no pán ( celkom slizký po telefone ) mi tvrdil že tým sa len zastaví nabiehanie urokov, ale vyplatit ich bude potrebné tiež ( je to skoro jednonásobok vymáhanej sumy ).

Viete mi prosím i odporúčiť niekoho v PP , kto by mi vedel poradiť ohladne týchto vecí ?

Vďaka
misoft
30.04.12,17:11
Podľa výzvy ktorá mi prišla to tak chápem, no pán ( celkom slizký po telefone ) mi tvrdil že tým sa len zastaví nabiehanie urokov, ale vyplatit ich bude potrebné tiež ( je to skoro jednonásobok vymáhanej sumy ).
No neviem pochopiť toho "pána", ale pokiaľ je všetko splatené (istina, úroky + odmena), z čoho chce vypočítavať navyšovanie ďalších úrokov, keď dlh už neexistuje?

Ak by po zaplatení všetkých týchto náležitostí i naďalej exekútor požadoval "niečo" doplatiť, obrátiť sa s postupom exekútora na Slovenskú komoru exekútorov a poukázať na vyžadovanie "nejakých budúcich úrokov" po splatení pohľadávky.
draik
30.04.12,17:57
V upovedomení máte napísané, čo máte uhradiť (po jednotlivých položkách a sumu celkom, trovy osobitne). Preto nie je jasné, o akých úrokoch hovoríte.
Erricco
01.05.12,21:18
v upovedomení je to všetko rozpísané a pomenované, no vo výzve na spoluprácu ktorá bola súčasťou listu je uvedené aby som do 14 dní zaplatil vymáhanú pohľadávku ( je tam uvedená pôvodná suma bez úrokov ) a trovy exekucie. O úrokoch, ktoré sú uvedené v upovedomení a tvoria skoro raz taku sumu ako vymáhaná pohľadávka sa tam však nič nepíše.
Erricco
03.05.12,10:43
Poradí mi prosím niekto ? 14 dňová lehota mi beží a neviem čo mám robiť :(