Effien
23.03.12,18:44
Dobrý deň,
vo výpise obchodného registra mám napísané: Spoločnosť zastupuje a za ňu podpisuje samostatne konateľ. Podpisuje sa tak, že k obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj podpis podľa podpisového vzoru.

Musím podpisový vzor predkladať pri podpisovaní všetkých zmlúv ku ktorým prídem do styku? Napríklad žiadosť o úver a pod.

Ďakujem pekne
firmaren.sk
24.03.12,14:14
Podľa môjho názoru nemusíš. Z popisu spôsobu konania, ktorý, ako píšeš, máš zapísaný v obchodnom registri totiž nevyplýva, že ide o ten podpisový vzor, ktorý sa ukladá do zbierky listín, a teda, že tento podpisový vzor musí byť súčasťou úkonu konateľa konajúceho v mene (tvojej) spoločnosti. Ďalším argumentom v prospech môjho názoru môže byť aj to, že podpísať sa PODĽA istého vzoru, neznamená, že podmienkou platnosti úkonu je jeho priloženie pri podpisovaní konateľa. Stačí, ak sa podpis konateľa nebude od predmetného vzoru významne odlišovať.
Druhá, praktická stránka veci však je, že osoby, ktorým je úkon určený ho nemusia akceptovať (to však neznamená, že nie je platný). Najmä bankoví úradníci bývajú v tomto smere veľmi opatrní. Preto, ak sa chceš vyhnúť zbytočným starostiam, odporúčam ti zmeniť spôsob konania konateľa, ktorý uvádzaš. Nie je pre každého jasný a dokonca nie je ani presný (správny) v tom, že konateľ spoločnosť nezastupuje, ale konateľom spoločnosť koná. Nejde teda o vzťah zástupca - zastúpený.
Economic
24.03.12,18:22
Dobrý deň,
vo výpise obchodného registra mám napísané: Spoločnosť zastupuje a za ňu podpisuje samostatne konateľ. Podpisuje sa tak, že k obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj podpis podľa podpisového vzoru.

Musím podpisový vzor predkladať pri podpisovaní všetkých zmlúv ku ktorým prídem do styku? Napríklad žiadosť o úver a pod.

Ďakujem pekne

Žiadny podpisový vzor neprikladáš. len sa podpisuješ tak, ako je uvedené v podpisovom vzore.
haraximova
27.03.12,08:55
Ja sa chcem opýtať na troska pOdobnu vec. Podavala som na DU Ziadost o doplnenie údajov na ucely spracovania uveru v banke, ale som zabudla že ja nemám právo podpisovat dokumenty v mene firmy, bohužiaľ som to podpísala a uvedomila si to až doma a teraz neviem či to spracuju aj tak alebo to treba podať znova
Economic
27.03.12,09:05
Ja sa chcem opýtať na troska pOdobnu vec. Podavala som na DU Ziadost o doplnenie údajov na ucely spracovania uveru v banke, ale som zabudla že ja nemám právo podpisovat dokumenty v mene firmy, bohužiaľ som to podpísala a uvedomila si to až doma a teraz neviem či to spracuju aj tak alebo to treba podať znova


Možno si to ani nik nevšimne.... Nechaj to tak ako to je.... Ja by som dodatočne doložila plnú moc ak by si to všimli, to je jednoduchšie, nie ? (tvárila by som sa, že som ju zabudla doložiť)