amarutu
24.03.12,19:33
Na internete som natrafil na stranku spolocnosti Online Invest s.r.o.
http://www.onlineinvest.sk/

Pisu tam, ze su schopni zalozit pre klienta s.r.o.-cku lacnejsie, ako by som si ju napriklad zakladal ja sam.
Zevraj samostatne zalozenie by ma vyslo na celkovo 401,5 €
...a prostrednictvom nich len 337 €.
Samozrejme, viem ze to nerobia zadarmo a uz vobec by nesli do straty. Preto mi nie je jasne, ako si mozu dovolit zalozit firmu pre niekoho za lacnejsi peniaz ako standardne.

1. What`s the catch? V com to je ze si to mozu dovolit? Co z toho budu mat oni? Je to naozaj pravda, alebo len zavadzaju?

2. Oplati sa mi zalozit si s.r.o. prostrednictvom nich alebo by ma to vyslo lacnejsie kebyze do toho idem sam?


3. Este taka naivna otazka - je to vobec bezpecne zakladat si to prostrednictvom nich?
KEJKA
24.03.12,18:48
sú tu mnohé témy o tom vtipe - prečo je to lacnejšie.
Hlavne preto, že využívajú ZEP, kým pre teba sa ZEP iba kvôli založeniu sro finančne neoplatil.
Preto pre teba bude poplatok len na zápis do OR dvakrát taký drahý ako pre nich.
Ty budeš platiť za ŽL na ŽÚ, ale oni pri elektronickom podaní nebudú platiť nič.
Ak ti v tej cene pripravia dokumenty na mieru, zaplatia poplatok na zápis, tak to nie je zlá cena.
presne si zisti, čo tá cena obnáša, aby si nebol sklamaný, ak sa ti celkové podanie predraží.
V tej cene, ak dodaš dokumenty, ti založí sro hocikto, kto má ZEP, takých nás tu je na Porade viac.
amarutu
25.03.12,06:42
Sice neviem co je to ZEP :) ale celkovo princip chapem. Celkovu cenu som si od nich uz zistil. Cize mozem ist smelo na vec a poziadat ich o zalozenie?
Moja hlavna starost je, ci je to doveryhodna firma....ak sa pozriete na stranku, vyzera to byt ok? dakujem a pekny den
Ice dive
25.03.12,06:49
ZEP - zaručený elektronický podpis.

to či je firma dôveryhodná alebo nie, ti povie len ten čo s ňou má skúsenosti... ale zisti si meno konateľa resp. majiteľa danej firmy, a cez orsr, si zistíš ktoré sro resp. as asi zakladal, a následne predal, a skús osloviť nových majiteľov daných firiem, ako boli so službami danej firmy spokojní... ak s danou firmou má niekto skúsenosť tak je to dosť skreslené, nakoľko každý spravidla založí jednu dve sro... takže ti nedá objektívnu spätnú väzbu lebo niekto je spokojný iný nie... tú si musíš spraviť sám na základe referencií..
Economic
25.03.12,15:36
Na internete som natrafil na stranku spolocnosti Online Invest s.r.o.
http://www.onlineinvest.sk/

Pisu tam, ze su schopni zalozit pre klienta s.r.o.-cku lacnejsie, ako by som si ju napriklad zakladal ja sam.
Zevraj samostatne zalozenie by ma vyslo na celkovo 401,5 €
...a prostrednictvom nich len 337 €.
Samozrejme, viem ze to nerobia zadarmo a uz vobec by nesli do straty. Preto mi nie je jasne, ako si mozu dovolit zalozit firmu pre niekoho za lacnejsi peniaz ako standardne.

1. What`s the catch? V com to je ze si to mozu dovolit? Co z toho budu mat oni? Je to naozaj pravda, alebo len zavadzaju?

2. Oplati sa mi zalozit si s.r.o. prostrednictvom nich alebo by ma to vyslo lacnejsie kebyze do toho idem sam?


3. Este taka naivna otazka - je to vobec bezpecne zakladat si to prostrednictvom nich?


Tak ako píše KEJKA, je pravda, a určite aj tu na porade nás nájdeš viac, ktorí poskytujú dlhoročne služby súvisiace so založením sro a tiež s využitím ZEP.
Celý vtip je v tom, že pri tomto spôsobe sa neplatí nič na živnostenskom úrade za voľné predmety podnikania a súdny poplatok sa zníži o polovicu. Preto vieme poskytnúť nižšiu cenu, ako keby si eseročku ju zakladal sám.
amarutu
26.03.12,19:07
Ja vlastne hladam niekoho - kto by mi to vedel zalozit za najlepsiu cenu :). Plus, potrebujem k tomu "virtualnu kancelariu", kedze vlastny byt zatial nemam. Potesim sa kazdemu dobremu tipu :)
KEJKA
26.03.12,19:32
niekde bývaš - skús získať súhlas majiteľa. Prípadne u rodiny, známych, nejaká chata sa nenájde?:)
Ja ti môžem poskytnúť virtuálne sídlo, ale isto nie zadarmo.
Sú firmy, ktoré virtuálne sídlo ponúkajú, viem o cene 440 EUR za rok - ale je to len poštová schránka.
takže si musíš premyslieť, čo vlastne chceš.
hornak.ebsr
27.03.12,09:04
Písal som správu ale asi si si ju nevšimol ... napíš mail na pavol.hornak@ebg-net.com dohodneme sa.
hornak.ebsr
27.03.12,16:16
niekde bývaš - skús získať súhlas majiteľa. Prípadne u rodiny, známych, nejaká chata sa nenájde?:)
Ja ti môžem poskytnúť virtuálne sídlo, ale isto nie zadarmo.
Sú firmy, ktoré virtuálne sídlo ponúkajú, viem o cene 440 EUR za rok - ale je to len poštová schránka.
takže si musíš premyslieť, čo vlastne chceš.

KEJKA písal som to užívateľovi amarutu :)
KEJKA
27.03.12,18:57
aha, prepáč, ved mi to nesedelo.
essay
18.04.12,10:59
mám skúsenosti, zakladala som dve firmy u nich