kat1971
24.03.12,20:07
Dobry den, celorocne pracujem v Taliansku (4 hod denne sest dni v tyzdni) z coho vyplyva, ze na Slovensku sa nachadzam len v ramci dovolenky cca 20 dni v roku. Trvaly pobyt mam na Slovensku, pretoze v Taliansku posobim v malom meste, kde je uz aj tak problem najst vhodny prenajom (za rok som sa stahovala trikrat), a prakticky nemozne ziskat suhlas majitela bytu s rezidencnym pobytom, velmi zriedkavo je mozne ho ziskat k zmluve o prenajme na styri roky, co je spojene aj s vyssimi nakladmi pri uzatvarani zmluvy a pre mna financne neunosne. Po prestudovani vsetkych dostupnych zdrojov predpokladam ze pre Slovensky danovy urad som rezident SR a mam podat danove priznanie, hoci prakticky rezident SR nie som a danove priznanie je len formalita, kedze aj tak uplatnim dohodu o zamedzeni dvojiteho zdanenia,pretoze dan odvadzam tu (Taliansko). Identifikacne cislo nemam, nakolko sa v SR nezdrzujem, nemohla som si ho vyzdvihnut. Obavam sa, ze danove priznanie vyplnim zle, pretoze system odvodov a dani je tu uplne odlisny a nevyznaju sa v nom ani domorodci,takze by som sa tomu najradsej vyhla, ak je to mozne....Dakujem za odpoved!! Katarina