brikina
25.03.12,09:10
Prosím Vás, ako by ste postupovali, keby na SZČO bola vystavená faktúra, ktorú zaplatil poštovou poukážkou. Ten ústrižok z pošty však stratil a od dodávatela dostal potvrdenie, že tá predmetná faktúra bola zaplatená. Môžem na základe takého potvrdenia zaúčtovať výdaj v pokladni a uspokojiť tento záväzok, alebo radšej takúto faktúru ani nedávať do účtovníctva alebo ako by ste postupovali?

Vďaka
kn-alka
25.03.12,07:18
na základe potvrdenia zaúčtuj
brikina
25.03.12,07:20
vdaka, dufam, ze pripadná dan.kontrola to nezmetie zo stola :)
kn-alka
25.03.12,18:26
jáááj, mne prešlo kontrolou strašne veľa faktúr bez potvrdenia pošty a ani potvrdenie od dodávateľa som nemala, ked mám takýto prípad, len na faktúre vyznačím dobierka a vystavím výdavkový doklad, na ktorý takisto napíšem dobierka. Zatiaľ sa DÚ nesťažoval.
Paula
25.03.12,18:29
ja by som zmietla pána lajdáka podnikateľa.
Paula
25.03.12,18:35
jáááj, mne prešlo kontrolou strašne veľa faktúr bez potvrdenia pošty a ani potvrdenie od dodávateľa som nemala, ked mám takýto prípad, len na faktúre vyznačím dobierka a vystavím výdavkový doklad, na ktorý takisto napíšem dobierka. Zatiaľ sa DÚ nesťažoval.


Myslím, že na konci protokolu o kontrole je na záver aj to, že vykonaná kontrola nevylučuje možnosť ďalšej kontroly v budúcnosti na to isté obdobie. No a iný kontrolór môže mať iné oči.;) Sťažnosť DÚ som ešte nevidela.
kn-alka
26.03.12,10:36
to sťažovanie som myslela ironicky, tety na DÚ sa radi sťažujú :)