Michal Novota
25.03.12,09:31
Dobry den, som SZCO a podavam standardne danove priznanie B z prijmov z podnikania a tiez z prijmov zo zavislej cinnosti na Slovensku. V minulom roku som mal dvakrat prilezitostny prijem z CR (honorar za prednasku) v mesiacoch 3 a 11/2011. Z CR som som si vyziadal potvrdenie o prijmoch zo zavislej cinnosti a funkcnych pozitkoch s vyplatenymi prijmami (12 000 Kc) za dve prednasky a zrazenou danou z prijmu.


Prechadzal som si par. 45 zakona o dani z prijmu. Kedze dan z tychto prijmov je uz zrazena, nie som si isty, ci sa na mna neuplatnuje ods 3. c), teda nemusim prijmy uvadzat v danovom priznani, kedze uz boli v CR riadne zdanene. Ak musim, ako to uviest v DP? Vdaka za kazdu radu.
Katarina
25.03.12,10:16
Do § 5 uviesť príjem zo závislej činnosti v prepočte na €. Je možné zvoliť metódu vyňatia príjmov, v tomto prípade základ dane z r.36 prevedieš na r.87 a vyplniť oddiel XIV, kde uvedieš z ktorej krajiny máš príjem a aký kurz si použil pri prepočte na € a takisto výpočet ako si sa dopracoval k údaju na r. 36.
Michal Novota
25.03.12,10:36
Dakujem za odpoved. Rozumiem. V tomto pripade by som len pripocital zaklad dane (teda dva honorare z CR) k zakladu dane, ale kde uvediem zrazenu zalohu na dan? Nie je lepsie pouzit riadky 90 az 94? Navyse, v CR je sadzba 15%, to znamena ze na Slovensku musim rozdiel doplatit, nemylim sa?