matej37
25.03.12,12:16
Či si radšej mám dať asistované založenie, pri ktorom musím íst osobne na živnostenský podpísať nejaké dokumenty?


Je to bez rizika, keď niekoho poverím, aby mi zastupoval pri kompletnom založení s.r.o.?

Neoklamú ma v nejakých veciach?


Inak aké máte Vaše skúsenosti s platením za založenie s.r.o.?


Platíte až po zápise s.r.o do Obchodného registra?


Je pravda, že keď si založím s.r.o., tak je automaticky platca DPH?


DÍKY ZA VAŠE SKÚSENOSTI
Aljok
25.03.12,10:25
Economic
25.03.12,15:47
Či si radšej mám dať asistované založenie, pri ktorom musím íst osobne na živnostenský podpísať nejaké dokumenty?


Je to bez rizika, keď niekoho poverím, aby mi zastupoval pri kompletnom založení s.r.o.?

Neoklamú ma v nejakých veciach?


Inak aké máte Vaše skúsenosti s platením za založenie s.r.o.?


Platíte až po zápise s.r.o do Obchodného registra?


Je pravda, že keď si založím s.r.o., tak je automaticky platca DPH?


DÍKY ZA VAŠE SKÚSENOSTI

Nie je pravda, že hneď pri vzniku spoločnosti si platiteľ DPH. Dokonca pre začínajúceho podnikateľa to nedoporučujem.
Firmy, ktoré sú pripravené na predaj sú väčšinou registrované k dani z príjmu. Spoločnosti, ktoré takéto spoločnosti (ready made) ponúkajú by mali 100 % garantovať, že tie spoločnosti sú založené za účelom predaja a teda nevykonávali a nevykonávajú žiadnu ekonomickú činnosť.
Z mojej praxe u mňa sa platí za službu vopred. Vážny záujemca o využitie mojich služieb s tým nemá väčšinou žiadny problém. Špekulanti áno. No takých neriešim.
lml
03.06.13,06:32
Je to celkom v pohode, uštríš takto peniaze pri založení s.r.o. Poplatok sa musí platiť pred založením s.r.o., lebo aj tá firma musí zaplatiť súdny poplatok vopred ešte pred vznikom s.r.o. Registrovaný budeš len k dani z príjmu. Neskôr sa môžeš registrovať k ostatným druhom daní, alebo si priplatíš aj za zastupovanie pri registrácii k DPH, ale to je o dosť náročnejšie, takže aj drahšie.