gmann1
25.03.12,12:17
Dobrý deň,
chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému.
Pracujem (už skoro 3r. u súkromníka) v OC(Po-Ne; 9.00:21.00), kde sa až doposiaľ pracovalo v rámci nerovnomerne rozvrhnutého pracovného času a to systémom 12hod á dlhý/krátky týždeň. Sme 2 smeny(skupiny) po 3 ľuďoch a nastala situácia, kedy ochorel z každej smeny po 1 zamestnancovi, čo dotyčný majiteľ vyriešil štýlom, že si to zastupovali rodinne na oboch smenách.
Žiaľ, keďže ochorenia dotyčných boli vážnejšieho rázu (prechodeniny, atď...), tak sa to obdobie PN pretiahlo na 3týždne, čo už mal toho dosť aj sám majiteľ (65r. človek, ktorý očakával skôr opäť klasické prechodenie, resp max. výpadok na 7dní :( ) a tak nám teraz "sucho a dobrosrdečne" oznámil, že po dohode s právnikom má nárok na zmenu a tak mení systém práce na kombináciu 12h + doobedných alebo poobedných 8hod, len kvôli tomu, že podľa neho sa tým zmenší negatívny dopad prostredia na naše zdravie a tiež sa bude viac vládať(pričom na toto sa nikdy nikto nesťažoval, ani starší zamestnanci).
Čo sa však nikomu nezdá, keďže v práci budeme naopak tráviť viac dní (až 19/20 voči predchádzajúcim 13/14). Taktiež podľa rozpisu, podľa ktorého časový fond +/- sedí, prichádzame o volné víkendy (myslené So-Ne), ktoré po novom vychádzajú 1x za 1,5-2mes.

Daná situácia nevyhovuje nikomu, ani starším(47+) a ani mladším členom(+/- 30) - či už kvôli preukázateľnému zvýšeniu cestovných nákladov alebo z rodinného hľadiska, ani kvôli prípadným návštevám úradov,lekárov.

Snažil-i som sa prelúskať aj ZP, žiaľ nič múdre sa nenašlo a tak by ma zaujímalo, či existuje nejaká možnosť zvrátiť toto rozhodnutie majiteľa a vrátiť sa k starému, doposiaľ každému vyhovujúcemu systému.

Ďakujem.