Gracia RR
25.03.12,12:36
Dobrý deň,
prosím Vás, chcela by som sa spýtať na nasledovné veci:
1. Pracujem ako SZČO, ale v roku 2011 som mala aj prácu na Dohody o vykonaní práce (tieto práce nesúviseli s predmetom mojej podnikateľskej činnosti). Jedna firma mi plat aj zdanila a zaslala "Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti o preddavkoch na daň...." Môžem si nárokovať v daňovom priznaní vrátenie preddavku na daň? Ako to mám uviesť v daňovom priznaní?

2. Počas roku 2011 som mala uzatvorenú aj Zmluvu o podaní a použití zmeleckých výkonov (jednorazová činnosť). Zdaňuje sa aj tento príjem?

3. Keďže mzda z týchto aktivít mi bola zaslaná na môj podnikateľský účet, mám to uviesť aj v peňažnom denníku a v uzávierkových operáciách na konci roka odpočítať ako príjmy, ktoré nesúvisia s podnikateľskou činnosťou?

Ďakujem vopred za odpoveď!
Mila123
25.03.12,12:51
1/ príjem zo záv. činnosti dáš do § 5 ZDP v DP...a nie je možné teraz zodpovedne odpovedať, či ti DU vráti preddavky zaplatené zamestnávateľom, nakoľko neviem čo ešte musíš zdaniť a aké čiast.základy dane budeš mať....
2/ ak nepatrí príjem do § 3 či § 9 ZDP neuvádzaš ho do DP, ale podľa mňa je to zdaniteľný príjem....
3/ zápis v PD má byť PNZD.....cez uzávierkové operácie ja to nedávam ......
Gracia RR
26.03.12,07:34
Ešte by som sa chcela spýtať k Zmluve o podaní a použití umeleckých výkonov. Nemám potvrdenie o príjme, mám iba zmluvu. Je potrebné potvrdenie ako príloha k daňovému priznaniu? Do ktorého riadku v daňovom priznaní mám tento príjem zapísať? (pozn. 2 % z príjmu boli odvedené do kultúrneho fondu.) Ďakujem za odpoveď.
Danielam
27.03.12,05:55
Prosím Vás do DP typ B oddiel IX. -odpočet daňovej straty.
Firma už 2.rok po sebe vykazuje stratu (teda aj za rok 2011)
Len pre upresnenie riadky 59-65 v tomto prípade nevyplňam (vyplnila by som iba keby bol v roku 2011 zisk)
Vyplním až riadok 66 (strata za rok 2011)
a riadky kde nemá byť nič nulu nedávam????dakujem
Sylvinka08
27.03.12,07:06
SZČo mal príjmy zo zahraničia, kedže je rezidentom SR, príjmy zdaňuje v SR. Súhrne výkazy nepodával, zabudol na to.

uvádza sa v DP príznaní niekde že sú to príjmy zo zahraničia?
kn-alka
27.03.12,07:09
áno, máš to tak dobre
tictac7
27.03.12,07:14
SZČo mal príjmy zo zahraničia, kedže je rezidentom SR, príjmy zdaňuje v SR. Súhrne výkazy nepodával, zabudol na to.

uvádza sa v DP príznaní niekde že sú to príjmy zo zahraničia?

ak sú to riadne príjmy z vystavených faktúr, tak nie.
tictac7
27.03.12,07:17
SZČo mal príjmy zo zahraničia, kedže je rezidentom SR, príjmy zdaňuje v SR. Súhrne výkazy nepodával, zabudol na to.

uvádza sa v DP príznaní niekde že sú to príjmy zo zahraničia?

mimotemy ešte mi skús vysvetliť, púrečo tú istú otázku v rozmedzí pár minút máš v piatich rôznych témach? :mad: ...keby som vedela, ani neodpovedám...
Sylvinka08
27.03.12,07:23
ak sú to riadne príjmy z vystavených faktúr, tak nie.



ďakujem za odpoveď, áno sú to príjmy z riadne vystavených faktúr.

na súhrne výkazy zabudol a teraz čaká na pokutu.
Sylvinka08
27.03.12,07:27
veľmi sa ospravedlňujem idem to všetko vymazať.
Danielam
27.03.12,11:26
Chcela by som sa spýtať - DPFO typ B
Príjmy zo zamestnania r.2011 r.68 čiastkový základ dane podľa §5 1000,00
Daňová strata z príjmov podľa §6 podnikania r.2011 -200,00 (za minulé obdobia bol zisk)
Táto strata z podnikania sa neodpočítava z čiastkového základu dane zo zamestnania???
Základ dane na r. 79 je vlastne 1000,00 z r.68
kn-alka
27.03.12,11:32
NIE, strata z podnikania sa NEMôŽE odpočítať z príjmov zo zamestnania
Danielam
27.03.12,11:46
moc ďakujem
johanka12
27.03.12,13:00
Dobry den,

moja znama mala 3 pilier z ktoreho si v roku 2009 vybrala uspory,teraz chce dodanit DDP ale v praci jej uz uctovnicka urobila rocne zuctovanie dane,na ktorom tlacive jej urobim danove priznanie A alebo B kde chcem tieto sumy dodanit ?

dakujem za radu
Tweety
27.03.12,13:04
Dobry den,

moja znama mala 3 pilier z ktoreho si v roku 2009 vybrala uspory,teraz chce dodanit DDP ale v praci jej uz uctovnicka urobila rocne zuctovanie dane,na ktorom tlacive jej urobim danove priznanie A alebo B kde chcem tieto sumy dodanit ?

dakujem za radu
DP typ A.
johanka12
27.03.12,13:39
dakujem Tweety za radu a napisem to do riadku 35 ?
david183
28.03.12,07:31
Dobry den,

chcem sa opytat, ci do DP FO ty B davam zaokruhlene cisla na cele?alebo aj centy? Dakujem
kn-alka
28.03.12,07:32
Keďže v DP máš kolonky na centy, tak sa píšu aj centy.
david183
28.03.12,07:37
a to aj centy zaokruhlujem? napr. mam 1066,74? tak napisem takto to cislo?
Badko
28.03.12,07:55
a to aj centy zaokruhlujem? napr. mam 1066,74? tak napisem takto to cislo?

keď je 1066,74 tak napíšeš 1066,74
kn-alka
28.03.12,19:56
a to aj centy zaokruhlujem? napr. mam 1066,74? tak napisem takto to cislo?

zaokrúhľuje sa na eurocenty matematicky, okrem dane (v kolonkách v DP je poznámka o správnom zaokrúhľovaní)
BarboraS
29.03.12,12:58
mozem sa informovat ked fo si platila zp na 3 strane v dp som to napisala ale neviem naist dalsi riadok kde mi to odpocita zo zakladu dane. moze mi niekto pomoct dakujem
Katy a R
29.03.12,13:02
samo sa to neodpočíta ... :))
JankaO
29.03.12,13:05
mozem sa informovat ked fo si platila zp na 3 strane v dp som to napisala ale neviem naist dalsi riadok kde mi to odpocita zo zakladu dane. moze mi niekto pomoct dakujem
Odvody sú už súčasťou výdajov, preto sa druhý raz nemôžu odpočítať, v DP sa uvádzajú informačne sumy pre účely RZZP...a v budúcnosti aj RZSP
BarboraS
29.03.12,13:09
aha takze ked ja mam prijem 6800 a mam pausalne naklady 40% 2720 a chcela som si odpocitat 559,20 zp uz nemozem?
JankaO
29.03.12,13:10
aha takze ked ja mam prijem 6800 a mam pausalne naklady 40% 2720 a chcela som si odpocitat 559,20 zp uz nemozem?
Tvoje výdaje sú 40% z príjmu+odvody.
Katy a R
29.03.12,13:10
aha takze ked ja mam prijem 6800 a mam pausalne naklady 40% 2720 a chcela som si odpocitat 559,20 zp uz nemozem?
môžeš - dobre by bolo, keby si si prečítala § 6 odst 10 a poučenie k DP ... ;)
Danielam
01.04.12,17:27
Možem dať do výkazu o majetku a záväzkoch bankové účty mínusom (nejedná sa o kontokorenty) ide o nepovolený mínus.
Danielam
01.04.12,18:04
Možem dať do výkazu o majetku a záväzkoch bankové účty mínusom (nejedná sa o kontokorenty) ide o nepovolený mínus.
Mám to urobiť tak ked na jednom účte má + 36€ a na druhom -6€ že dám do výkazu +30 na riadok účty v bankach??
Alebo mám uviesť 36€ a 6 € dať do záväzkov??
Poradte niekto :(
Katarina
01.04.12,18:19
nepovolený mínus na účte je záväzok, ja by som dala do majetku 36 € a do záväzkov 6 €
Danielam
01.04.12,18:21
nepovolený mínus na účte je záväzok, ja by som dala do majetku 36 € a do záväzkov 6 €
Tak aj rozmyšľam, že to spravím, lebo je to tak logické. Katka ďakujem :)
igords
01.04.12,20:36
ahojte, davate prosim do pohladavok nadmerny odpocet dph za dec. splatny v januari resp do zavazkov dph splatne v januari? a este do zavazkov dan z prijmu splatnu v marci? vdaka.
tictac7
01.04.12,20:40
ahojte, davate prosim do pohladavok nadmerny odpocet dph za dec. splatny v januari resp do zavazkov dph splatne v januari? a este do zavazkov dan z prijmu splatnu v marci? vdaka.


choď niekam s Tvojimi otázkami.....prečo ich dupľuješ?!?!?!

http://www.porada.sk/t186282-p8-vykazy-v-ju-pre-rok-2011-a.html
igords
01.04.12,20:48
choď niekam s Tvojimi otázkami.....prečo ich dupľuješ?!?!?!

http://www.porada.sk/t186282-p8-vykazy-v-ju-pre-rok-2011-a.html

bolo to surne.....
s.r.o.
02.04.12,06:56
dobry den prajem chcem sa spytat ak som podal odklad v piatok na danovy urad mislim tym predlzenie na podanie musim podat aj danove priznanie kym mi nepride potvrdenie o tom ze mi schvalili ci nie odklad este sa to da som dobrovolny platca dph musim ktomu dat aj vykazy?
Tweety
02.04.12,06:59
Odklad, len oznámenie, nie žiadosť, takže nečakaj na schválenie. Dph s odkladom podania DP k dani z príjmov nesúvisí.
s.r.o.
02.04.12,07:17
oznamenie to musim podat aj ziadost toto som poslal a da sa to este dneska stihnut nakolko som pocul sa predlzuje do 2aprila a to je dnes ?
s.r.o.
02.04.12,07:18
alebo vies mi poradit co mam urobyt ?
Tweety
02.04.12,07:18
oznamenie to musim podat aj ziadost toto som poslal a da sa to este dneska stihnut nakolko som pocul sa predlzuje do 2aprila a to je dnes ?
Dnes máš poslednú šancu poslať to oznámenie o predlženie lehoty na podanie DP k Dani z príjmov .
s.r.o.
02.04.12,07:19
to oznemenie co je hore to som uz poslal je to takto v poriadku ?
Tweety
02.04.12,07:23
to oznemenie co je hore to som uz poslal je to takto v poriadku ?
Je.
s.r.o.
02.04.12,07:24
ci musim este nieco poslat ?
Tweety
02.04.12,07:25
ci musim este nieco poslat ?
Nie, nič.
cloe
02.04.12,07:26
ci musim este nieco poslat ?


Už nemusíš teraz nič posielať, len potom podať DP do lehoty, akú si uviedol v oznámení.
s.r.o.
02.04.12,07:28
moze sa stat ze mi neschvalia potom ako postupovat ?
Tweety
02.04.12,07:29
moze sa stat ze mi neschvalia potom ako postupovat ?
Nečítaľ? Veď som už písala, že je to len oznámenie, nie žiadosť, takže nepotrebuješ, aby Ti to schválili.