Romanka09
25.03.12,13:27
Dobrý deň ,

môžem sa opýtať ako chápete pri právnických osobách v daňovom priznaní "zaplatené preddavky do lehoty na podanie daňového priznania " ?

Započítavam tam aj preddavky zaplatené za január , február, marec 2012 ak som ich zaplatila ? Alebo tam započítavam iba preddavky zaplatené za rok 2011 ,ktoré boli zaplatené po 31.12.2011?



Ďakujem za odpoveď
srska
25.03.12,13:41
Dobrý deň ,

môžem sa opýtať ako chápete pri právnických osobách v daňovom priznaní "zaplatené preddavky do lehoty na podanie daňového priznania " ?

Započítavam tam aj preddavky zaplatené za január , február, marec 2012 ak som ich zaplatila ? Alebo tam započítavam iba preddavky zaplatené za rok 2011 ,ktoré boli zaplatené po 31.12.2011?



Ďakujem za odpoveďplatí § 42/7+9 zákona č. 595/2003 z.z.
Romanka09
25.03.12,13:52
platí § 42/7+9 zákona č. 595/2003 z.z.

Ďakujem za § ale toto mi je známe , ale priamo v daňovom priznaní oproti roku 2010 je teraz za rok 2011 napísané do lehoty na podanie daňového priznania a do lehoty znamená aj január, február, marec.


Započítavaju sa tam aj teda tieto mesiace ?
srska
25.03.12,14:00
Ďakujem za § ale toto mi je známe , ale priamo v daňovom priznaní oproti roku 2010 je teraz za rok 2011 napísané do lehoty na podanie daňového priznania a do lehoty znamená aj január, február, marec.


Započítavaju sa tam aj teda tieto mesiace ?z poučenia:
na r.810 sa uvádza suma preddavkov zaplatených daňovníkom v zdaňovacom období podľa § 42 zákona. Daňovník do tejto sumy uvádza aj tie preddavky, ktoré uhradil po skončení zdaňovacieho obdobia, do lehoty na podanie daňového priznania, ak sa vzťahujú k daňovej povinnosti za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa priznanie podáva. Rovnako súčasťou tejto sumy je aj preplatok použitý na úhradu preddavkov podľa § 79 daňového poriadku. Do tejto sumy sa nezapočítavajú preddavky platené daňovníkom na budúce zdaňovacie obdobie.
Romanka09
25.03.12,14:04
aj to som si prečítala, ďakujem .

Ale môžeš mi to prosím napsíat ako uplnému blbečkovi ? Započítava sa január, február, marec ?
Mne vychádza že nie.
srska
25.03.12,14:08
aj to som si prečítala, ďakujem .

Ale môžeš mi to prosím napsíat ako uplnému blbečkovi ? Započítava sa január, február, marec ?
Mne vychádza že nie.neuvádza sa v r810. ak by bol preddavok splatný 31.12.2011 zaplatený 03.01.2012 - ten tam uvedieš.

preddavky zaplatené v 01-03/2012 vysporiadaš podľa dppo za 2011 do 30.04.2012 - ak boli nižšie ako vyšla povinnosť v dppo a ak bolo teda dp podané do 02.04.2012
lubica.r
25.03.12,15:01
započítaš preddavky zaplatené za r.2011 v roku 2012, to znamená ak boli vyplatené preddavky za 4. kvartál 2011 zaplatené v roku 2012.
srska
25.03.12,15:05
započítaš preddavky zaplatené za r.2011 v roku 2012, to znamená ak boli vyplatené preddavky za 4. kvartál 2011 zaplatené v roku 2012.čo sú vyplatené preddavky?
zuzumojko
28.03.12,08:53
Mam velmi dolezitu otazku....!!!!! Do r. 810 v DPPO zaplatené preddavky - dávaju sa preddavky za obdobie od 1.1.-31.12 alebo od 01.04-31.03. nasled. roka???!!! Toto je zdan. obd. na preddavky, nie?

Napr. v roku 2010 sme mali zaplatit na preddavkoch 90 000, ale my sme od 01.01.-31.12.2010zaplatili 77 000. A v DPPO za rok 2010 sme uviedli zaplatené preddavky len za rok 2010 (01.01.-31.12.2010) čiže tých 77 000.
A teraz som do DPPO 2011 dala tiež len tie, ktoré boli zaplatené len za rok 2011 (1.1.-31.12.2011), je to dobre???

Prosím poradte, danove priznanie mam uz odovzdane:-(