tinkas
25.03.12,17:14
ahojte....szčo vtedy ešte neplatca dph kúpil nákladný automobil od súkromnej osoby..teraz ked je už platca dph ho chce predať...musí ho predať s dph alebo bez? Ďakujem za každú radu...
Tweety
25.03.12,17:15
ahojte....szčo vtedy ešte neplatca dph kúpil nákladný automobil od súkromnej osoby..teraz ked je už platca dph ho chce predať...musí ho predať s dph alebo bez? Ďakujem za každú radu...
Kedže je platiteľom dph, MV predá s dph.
tinkas
25.03.12,17:34
ano je platca dph...ale v čase ked auto kupoval, nebol platca, čiže si ani neuplatnil odpočet dph....aj tak musí odviesť dph?
Tweety
25.03.12,17:37
ano je platca dph...ale v čase ked auto kupoval, nebol platca, čiže si ani neuplatnil odpočet dph....aj tak musí odviesť dph?
Áno. Nenapísala som to jasne?
AKo si mohol uplatniť odpočet, keď žiadnu faktúru s dph nemal?
tinkas
25.03.12,17:53
akosi mi to dnes nemysli.... :) dakujem kraasne...
ajka100
29.11.12,15:14
Prosím poraďte.

Táto situácia:

Platca DPH kúpil pred troma rokmi 2 nákladné autá bez DPH. Jedno od firmy neplatcu DPH a ďalšie od súkromnej osoby (tiež neplatca DPH). Teraz ich ide predávať. Predáva s DPH???
Ostala som na pochybách, lebo v prechodných ustanoveniach sa píše o osobných autách M1. (§85i)
Aljok
29.11.12,15:16
Áno, predáva s DPH.
ajka100
29.11.12,15:20
Ďakujem