DendaSp
25.03.12,22:55
Dobry den, vedeli by ste mi poradit v nasledujucom pripade:

V rodine mame pripad, ked syn a matka vlastnia nehnutelnost v podielovom spoluvlastnictve kazdy 1/2. Na syna je uvalena exekucia na jeho podiel na nehnutelnosti a ma aj dalsie dlhy, o vsetkych mozno ani nevieme. Syn je rozvedeny, a ma tri malolete deti. Mal nehodu, v sucastnosti je v kome a lekari mu nedavaju ziadnu sancu na zlepsenie. Ako by sa postupovalo co sa tyka tychto dlhov v pripade jeho smrti?

Ma syn narok na nejake socialne davky, pripadne na invalidny dochodok, pokial bol pred nehodou nezamestnany? Z nemocnice ho nebudu chciet dlhodobo nechat. Kto by sa mal z pravnej stranky o neho postarat? Ma narok na nejake socialne davky? Matka je na starobnom dochodku a ma problemy sa postarat sama o seba a deti su neplnolete zverene do starostlivosti matky.

Dakujem za akekolvek navrhy.
Xanti
25.03.12,21:02
Dobry den, vedeli by ste mi poradit v nasledujucom pripade:

V rodine mame pripad, ked syn a matka vlastnia nehnutelnost v podielovom spoluvlastnictve kazdy 1/2. Na syna je uvalena exekucia na jeho podiel na nehnutelnosti a ma aj dalsie dlhy, o vsetkych mozno ani nevieme. Syn je rozvedeny, a ma tri malolete deti. Mal nehodu, v sucastnosti je v kome a lekari mu nedavaju ziadnu sancu na zlepsenie. Ako by sa postupovalo co sa tyka tychto dlhov v pripade jeho smrti? Jeho podiel na dome, aj dlhy by zdedili jeho deti, ak je ale dedičstvo predlžené, tak deti sa môžu vzdať podielu na dome aj dlhov. Potom zrejme dôjde k predaju podielu na dražbe aby sa uspokojili veritelia.

Ma syn narok na nejake socialne davky, pripadne na invalidny dochodok, pokial bol pred nehodou nezamestnany? Nepíšeš koľko má rokov, ako dlho bol nezamestnaný, koľko má odpracovaných rokov.
Z nemocnice ho nebudu chciet dlhodobo nechat. Kto by sa mal z pravnej stranky o neho postarat? Jeho blízky, neni špecifikované kto. Nakoľko ak sú deti maloleté tak sa nemôžu o neho postarať. Ma narok na nejake socialne davky? Kedy? ked leží v kome? Ťažko, o sociálne dávky musí požiadať sám alebo jeho opatrovník. Matka je na starobnom dochodku a ma problemy sa postarat sama o seba a deti su neplnolete zverene do starostlivosti matky.

Dakujem za akekolvek navrhy.v texte.

Potrebný počet rokov obdobia dôchodkového poistenia
A. Počet rokov obdobia dôchodkového poistenia potrebný na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca,
ktorý sa stal invalidný po 31. decembri 2009, je:


menej ako jeden rok, ak ide o poistenca do 20 rokov,
najmenej jeden rok, ak ide o poistenca vo veku nad 20 rokov do 24 rokov,
najmenej dva roky, ak ide o poistenca vo veku nad 24 rokov do 28 rokov veku,
najmenej päť rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 28 rokov do 34 rokov veku,
najmenej osem rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 34 rokov do 40 rokov veku,
najmenej desať rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 40 rokov do 45 rokov veku,
najmenej 15 rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 45 rokov veku.


http://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s
Xanti
25.03.12,21:06
Tu je celkom slušne o odmietnutí popísané http://www.etrend.sk/pravo/vzdanie-sa-dedicstva-a-suhlas-sudu.html
noki123
10.04.12,17:07
tak toto by aj mna zaujimalo