janka416
25.03.12,23:57
dobry . ako predam zadlzeny dom ?? na dome je jeden exekutor, a dom je rozdeleny medzi surodencov ???preda mi ho exekutor alebo ja??a exekutor mi ho preda v takej hodnote ako je dom ohodnoteny alebo nie??
myara
26.03.12,02:54
dobry . ako predam zadlzeny dom ?? na dome je jeden exekutor, a dom je rozdeleny medzi surodencov ???preda mi ho exekutor alebo ja??a exekutor mi ho preda v takej hodnote ako je dom ohodnoteny alebo nie??

ked je uz zacata exekucia, tak ho uz sotva predas, ved exekutor vyzve povinneho, aby nenakladal s nehnutelnostou, a okrem toho, mam taky pocit, ze sa to zapisuje aj do katastra
dom najprv ohodnoti znalec, ale ci sa preda za tu cenu, to nevies, ak sa nepreda, tak sa bude cena znizovat
Ferdosondo
26.03.12,03:41
Robí sa to takto.
Dom má hodnotu napr. 100 000 Eur. Vyhlási sa dražba, nalepšie na nástenke v uzamknutej chodbe a v novinách, ktoré nikto nečíta na opačnom konci republiky. Keďže sa "nenájde" nikto kto by dom kúpil, tak sa výkričná cena bude na následných dražbách znižovať. Keď sa dostane na tú správnu hodnotu, tak sa "nájde" kupec ktorý ho kúpi za napr 50 000 Eur. Z tej hodnoty sa uspokojí pohľadávka a odmena pre exekútora.
Následne sa ponuka na predaj domu objaví vo všetkých realitných ponukách a dom sa predá za reálnu hodnotu. Avšak Ty už pri tom nebudeš.
Xanti
26.03.12,04:18
dobry . ako predam zadlzeny dom ?? na dome je jeden exekutor, a dom je rozdeleny medzi surodencov ???preda mi ho exekutor alebo ja?? lepšie je ak si ho predáš ty sama, v dražbe je to oveľa drahšie a tebe na účet v konečnom dôsledku príde menej peňazí
a exekutor mi ho preda v takej hodnote ako je dom ohodnoteny alebo nie?? v dražbe sa cena nehnuteľnosti môže znížiť až o 25%, a po vydražení spapajú pomerne veľké prostriedky firmy čo organizujú dražbu a čo to vymáhajú. v texte

Kto je dlžník? Aký podiel vlastní dlžník?
Môžete ho predať aj vy v súčinnosti s exekútorom ( tj. exekútor o tom musí vedieť), a aj kúpnopredajná zmluva musí byť koncipovaná tak, že sa vyčísli koľko pôjde na uspokojenie veriteľa a exekútora v prvom rade. A ostatok bude predávajúcich.

Ak by si čakala na dražbu, tak potom je to oveľa drahšie viď túto tému čítaj http://www.porada.sk/t190923-p2-banka-a-zberiea-oe-byt.html
Xanti
26.03.12,04:24
Robí sa to takto.
Dom má hodnotu napr. 100 000 Eur. Vyhlási sa dražba, nalepšie na nástenke v uzamknutej chodbe a v novinách Vieš čo, zbytočne zavádzaš ludí, lebo každá dražba musí byť zverejnená aj v elektronickej podobe. Nikto nehovorí, že musí byť zverejnená v každom médiu stačí na oficiálnych stránkach , ktoré nikto nečíta na opačnom konci republiky. Keďže sa "nenájde" nikto kto by dom kúpil, tak sa výkričná cena bude na následných dražbách znižovať. Keď sa dostane na tú správnu hodnotu, tak sa "nájde" kupec ktorý ho kúpi za napr 50 000 Eur. Zákon hovorí o jednom, dražená nehnuteľnosť sa môže znížiť rozhodnutím súdu po prvej neúspešnej dražbe najviac o 25% , zmenil sa zákon ak si to nepostrehol a nehnuteľnosť na bývanie sa nesmie vydražiť za menej ako 75% jej hodnoty. Takže žiadnych 50000 ale 75000 eur ... doštuduj.
Z tej hodnoty sa uspokojí pohľadávka a odmena pre exekútora. ano z tejto vydraženej sumy sa vyplatia veriteľia, a tiež aj náklady spojené s dražbou a odmena exekútorovi
Následne sa ponuka na predaj domu objaví vo všetkých realitných ponukách a dom sa predá za reálnu hodnotu. Avšak Ty už pri tom nebudeš.v texte.
draik
26.03.12,05:58
Exekútor neblokuje celý dom, ale len podiel pripadajúci na dlžníka, u ktorého sa začala exekúcia. Ostatní spoluvlastníci majú predkupné právo.
Ferdosondo
26.03.12,07:55
Xanti ja len či si si istý s tými 75%:
http://www.drazobnaspolocnost.sk/index.php?option=com_properties&view=properties&task=showproperty&id=2899

Okrem toho som objavil byt, ktorý sa predáva za trhovú cenu 50 000 Eur. Dražobná ponuka je 31 200. Nie je však uvedený dátum dražby a ani miesto. To na margo elektronického zverejnenia.
Zákon je jedna vec prax druhá.
doktor23
26.03.12,07:58
ale hodnota je tam určená znaleckým posudkom na 9 700,--EUR, dražobka môže dať najnižšie podanie vyššie, ako je znalecký posudok .....
draik
26.03.12,08:55
Xanti ja len či si si istý s tými 75%:
http://www.drazobnaspolocnost.sk/index.php?option=com_properties&view=properties&task=showproperty&id=2899

Okrem toho som objavil byt, ktorý sa predáva za trhovú cenu 50 000 Eur. Dražobná ponuka je 31 200. Nie je však uvedený dátum dražby a ani miesto. To na margo elektronického zverejnenia.
Zákon je jedna vec prax druhá.

75% platí pre byt resp. dom, kde má dlžník trvalý pobyt. Inak sa môže ísť na 50% zo znaleckej ceny. To sa však týka dobrovoľných dražieb. Zadávateľ spomínal exekútora, ktorý postupuje podľa exekučného poriadku (so súhlasom súdu sa môže ísť až na polovicu znaleckej ceny, ak pri prvej dražbe nebolo urobené ani najnižšie podanie)
Xanti
26.03.12,09:46
Ferdosondo, to si nepostrehol za tie roky čo si na porade, že som žena?
Ferdosondo
26.03.12,11:35
Zatiaľ nie, ale už bedem vedieť. :)
Patušik
19.02.13,07:31
janka a kde predavas ten byt? a za kolko?
buchač
19.02.13,09:49
janka a kde predavas ten byt? a za kolko?
...ideš neskoro ....takpovediac po funuse ...
Ale nie veľmi ...iba rok ...;)


ako predat zadlzeny dom ??
26.03.12 00:57
Patušik
19.02.13,09:51
nevies o nejakom takom byte?
buchač
19.02.13,09:55
nevies o nejakom takom byte?
Ak sa mňa pýtaš , nuž vedz , že keby som aj vedel , tak držím hubu ....a kúpim ja ....:---
Určite by som nedal vybubnovať ...
Biznis je biznis ...:rolleyes: