anabela
26.03.12,06:36
Prosíme o radu.

V zdańovacom období sme uhradili DPH pod nesprávnym variabilným symbolom,preto daňový úrad prpároval platbu inému subjektu .Finančné prostriedky nám boli exekúciou zadržané na bankovom účte.Až v roku 2012 došlo k realizácii exekúcie a bol uhradený náš nedoplatok na DPH. To znamená,že finančné prostriedkz nám boli zrazené dvakrát.Prosíme o radu ako zaúčtovať uvedenú exekúciu.Lebo sme 2 x zaplatili. 1 krát inému daňovému subjektu a 2 x svoju DPH.
IvoM
27.03.12,11:52
Exekúcia je na DPH takže 343AE/379AE keďže exekútor ju vymáha pre DÚ, skôr by som pôvodnú platbu preúčtoval asi na inú 343AE. Celé je to ale nejaké divné, veď kým to príde k exekútorovi tak Vás DÚ predsa musel najskôr vyzvať aby ste DPH zaplatili a predsa nebol problém dokázať platbu aj keď s iným VS.
Alena Šimová
26.04.12,06:40
Prosíme o radu.

V zdańovacom období sme uhradili DPH pod nesprávnym variabilným symbolom,preto daňový úrad prpároval platbu inému subjektu .Finančné prostriedky nám boli exekúciou zadržané na bankovom účte.Až v roku 2012 došlo k realizácii exekúcie a bol uhradený náš nedoplatok na DPH. To znamená,že finančné prostriedkz nám boli zrazené dvakrát.Prosíme o radu ako zaúčtovať uvedenú exekúciu.Lebo sme 2 x zaplatili. 1 krát inému daňovému subjektu a 2 x svoju DPH.

Ja by som povedala, že by sa mala naúčtovať pohľadávka voči druhému subjektu 378/379 ako záväzok voči DU. Veď predsa peniaze, ktoré ste zaplatili pod zlým VS, Vám musia vrátiť.
Milan Benka
26.04.12,11:38
Ja by som povedala, že by sa mala naúčtovať pohľadávka voči druhému subjektu 378/379 ako záväzok voči DU. Veď predsa peniaze, ktoré ste zaplatili pod zlým VS, Vám musia vrátiť.

Nevrátia, pokiaľ platba išla na subjekt, ktorý mal nedoplatky. Skúste zistiť, o aký subjekt išlo a skontaktovať sa s ním.
srska
26.04.12,11:49
Nevrátia, pokiaľ platba išla na subjekt, ktorý mal nedoplatky. Skúste zistiť, o aký subjekt išlo a skontaktovať sa s ním.súhlasím - platí §55/11 563/2009


(11) Správca dane je povinný prijať každú platbu, aj keď nie je vykonaná daňovým subjektom, a zaobchádzať s ňou rovnakým spôsobom, akoby ju zaplatil daňový subjekt. Vrátenie platby tomu, kto ju za daňový subjekt zaplatil, nie je prípustné.