Erika.KN
26.03.12,06:36
Ahojte, znovu by som mala otázku... Keď niekto je podnikateľom v cudzine, napr. ošetrovateľky, ktoré chodia do Rakúska a Nemecka, boli "povinné" si vybrať živnosť v tej ktorej krajine. Doma musia podať DPFO B. Robím dobre, keď zapíšem ich príjem, ako príjem z podnikania? Nakoľko majú príjem vyňatý, odpočítam im náklady paušálne ( o príjme majú 1 papier mesačne - kde majú odčítanú prepravu).
Za odpoveď ďakujem, a prajem Vám krásne chvíle. :)
Indeed
26.03.12,04:51
Krasné chvile aj Tebe,

a učtovnictvo prenechaj niekomu, kto sa tejto problematike rozumie.
Erika.KN
26.03.12,07:07
Krasné chvile aj Tebe,

a učtovnictvo prenechaj niekomu, kto sa tejto problematike rozumie.

Ahoj Indeed :)

Ďakujem za odpoveď :)

Podnikateľmi sú v cudzine, ani nechcem robiť žiadne účtovníctvo pre nich :D. Ale nakoľko majú príjmy, aj keď vyňaté, musia "oznámiť" príjem DÚ v SK. Len som sa chcela dozvedieť, či vyplňujem DP správne, keď uvediem príjem ako z podnikania :D.

Krásny zvyšok dňa :)
Erika.KN
26.03.12,10:28
Ďakujem, už mám odpoveď :D. Síce mi to trvalo telefonicky 19 min. čakania, 1 min. "reči", tlačivo mám vyplnené správne. Vo vyplňovaní nie je žiadny rozdiel, ako u podnikateľov doma, len do informácie pre Soc. poisťovňu ja vyplňujem 0 mesiacov. Nakoľko "odborníčka" na fin. správe nevedela, čo tam mám napísať, nechám tak :D.
Milá Indeed, som účtovníčka, ale tu, na Slovensku, našej "problematike rozumiem" :D.
Prajem krásne chvíle každému :)
Anik
01.10.12,17:01
Nechcem otvárať novú tému tak som si vybrala túto.
Dnes som sa stretla s jednou pani, ktorá mala rakúsku opatrovateľskú živnosť , ktorú zrušila k 1.5.2012 v rakúsku riadne platila odvody, ale od februára - apríl, pracovala prostredníctvom slovenskej agentúry vo Švajčiarsku. Sprostredkovateľská firma mala od nej plnú moc v jednaní a vo vystavovaní FA, peniaze, ktoré dostali jej zasielali na účet znížené o poplatky všetko presne podľa sprostredkovateľskej zmluvy- nakoniec bolo aj vystavenie zápočtu faktúr.
Od 1.10.2012 už bude mať slovenskú živnosť a práce chce vykonávať vo Švajčiarsku
Moja otázka je či môže na rakúsku opatrovateľskú živnosť fakturovať švajčiarskej rodine v CHF? ,
Poprosím či by ma vedel niekto zorientovať
prajem príjemný večer