daylight
26.03.12,08:44
Dobry deň,vie mi niekto poradit /som zivnostnik/od akej vyšky prijmu za rok sa musi podat daňove priznanie a ked sa zmestim do tej sumy,nemusim podavat vobec nič,ani oznamit uradu že som nemal prijem?a čo zdravotna poistovna?dakujem
Bubka9
26.03.12,12:31
Dobrý deň,

ja sa tiež chcem opýtať, čo všetko zahrnúť do Dani z príjmu za rok 2011. V apríli 2011 som ešte dostala materskú, potom som poberala už len rodičovský príspevok a november, december som už pracovala na živnosť. Podávam si tlačivo B, príjmy uvádzam za november, december alebo aj materskú, či rodičovský príspevok? Čo sa týka odpočítateľnej položky, na seba si odrátam len tie 2 mesiace po 296,60 €, či celú sumu 3 559,30 €? A keď mi bol manžel nezamestnaný celý rok, uplatňujem si aj na neho odpočítateľnú? Resp. ak pracoval na DoVP 2 mesiace, tak akú časť, či nič? A čo sa týka Daňového bonusu na detičky? Ten si môžem uplatniť? A v akej výške?

Ďakujem pekne za rady
Xanti
26.03.12,12:35
Dobrý deň,

ja sa tiež chcem opýtať, čo všetko zahrnúť do Dani z príjmu za rok 2011. V apríli 2011 som ešte dostala materskú, potom som poberala už len rodičovský príspevok a november, december som už pracovala na živnosť. Podávam si tlačivo B, príjmy uvádzam za november, december ano alebo aj materskú nie, či rodičovský príspevok? nie Čo sa týka odpočítateľnej položky, na seba si odrátam len tie 2 mesiace po 296,60 €, či celú sumu 3 559,30 €? máš nárok na celú NCZD A keď mi bol manžel nezamestnaný celý rok, uplatňujem si aj na neho odpočítateľne ano rozdiel NCZD - jeho príjmy tj. dohodu = nczd čo si môžeš uplatniť. Resp. ak pracoval na DoVP 2 mesiace, tak akú časť, či nič? A čo sa týka Daňového bonusu na detičky? ak si zarobila viac ako 1902 eur na živnosť, a základ dane je kladný tak máš nárok Ten si môžem uplatniť? A v akej výške? cucam s palca lebo ani srnka netuší koľko máš detí, DB je pre deti, na každý mesiac .. nepíšeš koľko máš deti, takže nepoviem ti sumu

Ďakujem pekne za rady v texte
Bubka9
26.03.12,13:14
Xanti, ďakujem pekne za rady a ak teda ešte môžem poprosiť o radu - mám 3 deti, v akej výške môžem uplatniť DAŇOVÝ BONUS? :D
Xanti
26.03.12,13:30
Za celý rok na 1 dieťa 243,18
od 1.-6.mesiac je to 20,02 eur
od 7.-12.mesiac je to 20,51 eur
Bubka9
26.03.12,13:39
Ďakujem pekne. Veľmi mi to pomohlo
Xanti
26.03.12,13:41
Dobry deň,vie mi niekto poradit /som zivnostnik/od akej vyšky prijmu za rok za ktorý rok? za rok 2011 sa musi podat daňove priznanie 1779,65 eur a ked sa zmestim do tej sumy,nemusim podavat vobec nič,ani oznamit uradu že som nemal prijem? presne tak a čo zdravotna poistovna? a čo s nou? ...tam tiež oznámiš že nepodávaš DP .dakujemv texte.
irena249
28.03.12,11:16
dobrý deň, prosím o radu v takomto prípade: poberateľ starobného dôchodku, zároveň má príjem zo závislej činnosti, priniesol potvrdenie o vyplatení výnosov z krátkodobej zmenky. musí podať DP FO? ak áno tak typ B? z tejto kombinácie sa neviem vymotať?