Katarína Horská
08.02.06,08:10
Prišiel mi dobropis a neviem ako ho má zaučtovať.Vediem JU a nie som platca dph.Vrátili nám peniaze,ktoré sme omylom zaplatili dodávateľlovi a neviem ako postupovať pri obdržaní dobropisu.?
Denda
08.02.06,07:16
Prišiel mi dobropis a neviem ako ho má zaučtovať.Vediem JU a nie som platca dph.Vrátili nám peniaze,ktoré sme omylom zaplatili dodávateľlovi a neviem ako postupovať pri obdržaní dobropisu.?
Vystavili Vám dobropis k omylom prijatej platbe?
Zita5
08.02.06,07:17
Prišiel mi dobropis a neviem ako ho má zaučtovať.Vediem JU a nie som platca dph.Vrátili nám peniaze,ktoré sme omylom zaplatili dodávateľlovi a neviem ako postupovať pri obdržaní dobropisu.?

Vrátili Vám peniaze za to , že ste omylom uhradili platbu na iný účet a inému dodávateľovi . Ale na základe čoho ?

1/Ak to bola len duplicitná platba tak by som účtovala príjem NOZD . A taktiež aj platbu predtým by som účtovala ako VNZD .

Neviem prečo Ti poslali dobropis . Mne to vychádza , že dodávateľ Vám niečo faktúroval čo ste ani neprevzali a na základe toho Vám vystavil dobropis . Alebo ako ?

2/Pokiaľ by to bolo tak , dobropis zapíšeš do záväzkov mínusom a prijaté peniaze zaúčtuješ banka príjem oproti iný neovplyvňujúci ZD, interným dokladom mínusom do výdavkov , podľa členenia čoho sa to týka. Čiže zápisom interným dokladom znížiš výdavky , pokiaľ odchádzajúcu platbu si mala zaúčtovanú vo výdavkoch .
Jennys
08.02.06,08:13
Ja mám podobný problém. Prišiel mi tovar na dobierku, ten som zaplatila a zistila som, že jeden výrobok tam nie je hoci je zaplatený. Na to mi poslali naň dobropis, ten im mám vrátiť potvrdený (ja som si ho prefotila) a oni mi pošlú peniaze na účet. Takže to mám zaúčtovať ako prijatú faktúru len s mínusom, potom čakať kým mi pošlú peniaze a dať si to do príjmu, nie? Teda tak ako písala Zitka.
Zitka a čo si tam písala, že mínusom potom do výdavkov? Však to dám do príjmu nie? Nič iné s tým potom netreba robiť?
Katarína Horská
08.02.06,08:49
Ďakujem za odpoveď Zita5,mali ste pravdu išlo o fa za neprevzatý tovar.Ešte raz vďaka za pomoc.
Zita5
08.02.06,09:41
Ja mám podobný problém. Prišiel mi tovar na dobierku, ten som zaplatila a zistila som, že jeden výrobok tam nie je hoci je zaplatený. Na to mi poslali naň dobropis, ten im mám vrátiť potvrdený (ja som si ho prefotila) a oni mi pošlú peniaze na účet. Takže to mám zaúčtovať ako prijatú faktúru len s mínusom, potom čakať kým mi pošlú peniaze a dať si to do príjmu, nie? Teda tak ako písala Zitka.
Zitka a čo si tam písala, že mínusom potom do výdavkov? Však to dám do príjmu nie? Nič iné s tým potom netreba robiť?

Interný doklad mínusom použiješ v prípade , že platbu za tovar si už zaplatila a zaúčtovala do kolonky výdaj OVZD - tovar . Tento tovar o sumu dobropisovanú sumu musíš ponížiť . Prijaté peniaze z dobropisu by som účtovala do príjmov NZD .
marcik
13.01.07,10:20
Prosím ešte k tejto téme, ja mám tiež podnikateľa čo bežne platí fakt.2krát a robím to tiež ako VNZD a potom PNZD, ale ako teraz na konci roka?? Musím to evidovať ako pohľadávku?do r.07?aj keď ide vlastne o chybnú platbu!
Zita5
13.01.07,10:24
[quote=marcik]Prosím ešte k tejto téme, ja mám tiež podnikateľa čo bežne platí fakt.2krát a robím to tiež ako VNZD a potom PNZD, ale ako teraz na konci roka?? Musím to evidovať ako pohľadávku?do r.07?aj keď ide vlastne o chybnú platbu![/quote


Vy ste platili 2x došlú fa ?
marcik
13.01.07,10:27
Ano, on si robí sám úhrady a robí mi to tak 3x mesačne! alebo zase nezaplatí a tak bežne za telefóny má pokutu.
Zita5
13.01.07,10:40
Ano, on si robí sám úhrady a robí mi to tak 3x mesačne! alebo zase nezaplatí a tak bežne za telefóny má pokutu.


1. správnu platbu zaúčtuješ podľa určenia VOZD.
2. Omylnú platbu účtuješ VNZD so zápisom do pohľadávok a vykazuješ vo Výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2006 .Doporučujem tam dať aj trošku poznámku , aby sa vedelo o čo sa vlastne jednalo , prečo to je v pohľadávkach .
marcik
13.01.07,10:43
Ďakujem tak to aj mám, akurát tie pohľadávky som si nebola istá.Ale urobím aj ten zápis.Dokončujem DPH a tak si už chystám podklady na daň.VĎAKA!
Zita5
13.01.07,10:46
Ďakujem tak to aj mám, akurát tie pohľadávky som si nebola istá.Ale urobím aj ten zápis.Dokončujem DPH a tak si už chystám podklady na daň.VĎAKA!


Pripomínam , že druhá omylná platba sa na DPH nevzťahuje . Pozor na to .
marcik
13.01.07,10:51
ano to som dala tak.a už som si to aj zaúčovala.Mám rada ke´d si neodkladám na neskôr veci čomu nerozumiem, lebo už mám všetko Ok a nemusím sa k tomu vracať.Ďakujem.