MIKRA66
26.03.12,10:48
Zdravím všetkých poraďákov,
mám zamestnanca, ktorého syn za narodil 01.08.1986 a počas roku 2011 študoval na vysokej škole druhého stupňa. Chcem sa spýtať či mal ešte nárok na daňový bonus za mesiac august, alebo posledný krát mal nárok za mesiac júl 2011. Viem, že rozhodujúci je stav na začiatku mesiaca - podľa mňa mu za august už DB nepatrí. Mám však pocit, že rodinné prídavky za august mal vyplatené. Tak neviem.
veronikasad
26.03.12,08:50
DB za august mu patrí - vyžiadaj si potvrdenie UP, dokedy mal vyplácaný PnD.
janapill
26.03.12,09:29
Dobrý deň,
prosím Vás ako to je s daňovým bonusom,ak dieťa študuje na Vysokej škole II.stupňa (1.ročník) od 09/2011, niekedy v júni skončila prvý stupeň, ale cez prázdniny ten študent bol v zahraničí si privyrobiť nejaké peniaze. Má nárok rodič na DB aj za tie mesiace alebo až od zápisu??? A tento študent ak si zarobil viac ako 1779,65€ musí podať daň-priznanie na Slovensku?? Ďakujem
Tweety
26.03.12,09:37
Dobrý deň,
prosím Vás ako to je s daňovým bonusom,ak dieťa študuje na Vysokej škole II.stupňa (1.ročník) od 09/2011, niekedy v júni skončila prvý stupeň, ale cez prázdniny ten študent bol v zahraničí si privyrobiť nejaké peniaze. Má nárok rodič na DB aj za tie mesiace alebo až od zápisu??? A tento študent ak si zarobil viac ako 1779,65€ musí podať daň-priznanie na Slovensku?? Ďakujem
Má nárok, veď má štatút študenta. DP podať musí.