sprievodca5
26.03.12,15:31
Dobrý deň.
Vie mi niekto poradiť.
Otvárame prevádzku 1. apríla, obchod. Bol som sa pýtať na mestskom úrade o dané poplatky. poplatok za TKO. vyrubili mi za celý kalendárny rok. Ale mi ideme prevádzkovať obchod až od apríla. čiže 3/4-ny roka a nie celý. Som zato, že by som zaplatiť len za ostatnú časť roka a nie za celý.
Ďakujem za rady. p.s. prosím Vás len mi neposielajte rady na linky o zákonoch o miestnych poplatkoch. niečo konkrétno- po lopate, aby som to pochopil. ďakujeeeeeeeeem všetkým.
Tweety
26.03.12,14:16
Dobrý deň.
Vie mi niekto poradiť.
Otvárame prevádzku 1. apríla, obchod. Bol som sa pýtať na mestskom úrade o dané poplatky. poplatok za TKO. vyrubili mi za celý kalendárny rok. Ale mi ideme prevádzkovať obchod až od apríla. čiže 3/4-ny roka a nie celý. Som zato, že by som zaplatiť len za ostatnú časť roka a nie za celý.
Ďakujem za rady. p.s. prosím Vás len mi neposielajte rady na linky o zákonoch o miestnych poplatkoch. niečo konkrétno- po lopate, aby som to pochopil. ďakujeeeeeeeeem všetkým.
ÁNo, predpis má byť len časť roka. Treba žiadať MÚ o vysvetlenie, resp. o prepracovanie. Alebo nahliadnuť do VZN, či to nemajú ošetrené tak, že na začatí prevádzkovania nezáleží.
verkaz
26.03.12,14:23
Ak mesto vydalo rozhodnutie, tak sa odvolaj. Platiť máš len za tú časť roka, za ktorú produkuješ odpad.
Je však aj tá možnosť, ktorá je uvedená v čl. 2, že si mesto odsúhlasilo VZN (ročný poplatok) - treba však vidieť.
sprievodca5
26.03.12,16:22
dobrý deň. tak som sa dopátral, vďaka Vám - ďakujem. VZN v Lipt. Mikuláši účtuje poplatok za kalendárny deň. Nie tak ako mi bolo povedané na mestskom úrade. Takže ma chceli okradnúť. Pôjdem tam a znovu sa ich na to opýtam a uvidím, čo mi na to povedia. Potom si ich vychutnám:). Mám to vytlačnené a uvidíme ako sa budú potom správať. Je to strašné s tou štátnou správou, musíte ich kontrolovať a ešte sú aj dosť nepríjemný, nie každý. Tak sa nedajte a oplatí sa každú informáciu podanú nejakou inšt. preveriť. majte sa
Tweety
26.03.12,16:26
dobrý deň. tak som sa dopátral, vďaka Vám - ďakujem. VZN v Lipt. Mikuláši účtuje poplatok za kalendárny deň. Nie tak ako mi bolo povedané na mestskom úrade. Takže ma chceli okradnúť. Pôjdem tam a znovu sa ich na to opýtam a uvidím, čo mi na to povedia. Potom si ich vychutnám:). Mám to vytlačnené a uvidíme ako sa budú potom správať. Je to strašné s tou štátnou správou, musíte ich kontrolovať a ešte sú aj dosť nepríjemný, nie každý. Tak sa nedajte a oplatí sa každú informáciu podanú nejakou inšt. preveriť. majte sa
Nedaj sa, neplať zbytočne len preto, že niekto nepozná pravidlá.
avalik
26.03.12,16:49
dobrý deň. tak som sa dopátral, vďaka Vám - ďakujem. VZN v Lipt. Mikuláši účtuje poplatok za kalendárny deň. Nie tak ako mi bolo povedané na mestskom úrade. Takže ma chceli okradnúť. Pôjdem tam a znovu sa ich na to opýtam a uvidím, čo mi na to povedia. Potom si ich vychutnám:). Mám to vytlačnené a uvidíme ako sa budú potom správať. Je to strašné s tou štátnou správou, musíte ich kontrolovať a ešte sú aj dosť nepríjemný, nie každý. Tak sa nedajte a oplatí sa každú informáciu podanú nejakou inšt. preveriť. majte sa

este si to dobre prepocitaj

§ 57
Sadzba poplatku
Sadzba poplatku za kalendárny rok sa stanovuje
a) 0,166 € za jeden kilogram komunálnych odpadov a drobných stavebných odpadov alebo
0,053 € za jeden liter alebo dm3 komunálnych odpadov a drobných stavebných odpadov, pre
právnické osoby a podnikateľov, ktoré požiadali o množstvový zber7,
b) 0,0575 € za osobu a kalendárny deň pre poplatníkov - fyzické osoby podľa § 56ods.2 písm. a),
c) 0,0575 € za osobu a kalendárny deň pre poplatníkov - právnické osoby podľa § 56 ods.2 písm. b),
d) 0,0575 € za osobu a kalendárny deň pre poplatníkov - podnikateľov podľa § 56 ods.2 písm. c),
e) 0,0575 € za lôžko a kalendárny deň pre fyzické osoby, a podnikateľov poskytujúcich ubytovacie služby,
f) 0,0575 € za počet miest určených na poskytovanie služby a kalendárny deň pre podnikateľov poskytujúcich reštauračné a kaviarenské služby alebo iné pohostinské služby (bez ubytovania).