Jolankaaaaaa
26.03.12,17:16
Dobry den,minuly rok som mala mesiac zivnost,no ked som ju odhlasovala ,tak som nebola odovzdat DIC kartu,budem mat z toho nejake problemy,ak ju odovzdam neskor?A nebola som ani na zdravotnej a ani socialnej poistovni,kedze na zivnostenskom urade mi povedali,ze tam netreba ist,ze oni oznamia o ukonceni zivnosti.Dodam este ze som student VS.Vie mi niekto poradit?Mozem dostat nejaku pokutu?
Danielle369
28.03.12,05:41
http://www.porada.sk/t188592-odovzdanie-dic-karty.html

Ty sa pýtaš už od 1. marca a stále si nič neodovzdala....nechápem prečo, ved ked si mimo Slovenska,tak to pošli doporučene poštou...pokutu by ti nemali dať
Indeed
28.03.12,05:54
Na Socialnej poisťovni musíš podať tlačivo Odhlasenie z poistenia

Na Zdr.poisťovni by si to tiež mala nahlasiť resp. prejsť do štatútu samoplatca.

A ak neodovzdaš kartičku DIČ, tak Ťa DÚ vyzve písomne aby si ju odovzdala.

Pokuty sa nedávajú, jedine treba dorovnať prip.nedoplatky v Soc.Poisťovni, aby si to potom nemusela riešiť

cez relaciu Lampáreň, že mala som zaplatiť XY sumu a teraz odo mňa vymáhajú XXXXXXXYYYYYYY sumu.
Rusalka 24
16.05.12,10:45
Prosim nevie mi niekto poradit ci bude problem ked som mala odvody uhradene za marec az 10. aprila? mam trvaly prikaz na 6. ale boli sviatky.
ivka70
16.05.12,10:50
Prosim nevie mi niekto poradit ci bude problem ked som mala odvody uhradene za marec az 10. aprila? mam trvaly prikaz na 6. ale boli sviatky.

Ak mas trvaly prikaz v banke, a den, kedy sa ma uhradit pripadne na sviatok ci vikend, uhradi ho banka v pracovny den pred tymto dnom.
Takze trvalym prikazom to urcite nebolo.
Rusalka 24
16.05.12,10:58
ja mam VBU. ajtak sa mi zda ze moja banka to robi asi opacne -hned prvy den po sviatku