kleido
26.03.12,18:37
Dobry den,
mam nasledovnu situaciu. Som v pracovnom pomere styri roky, ale momentalne som na materskej. Platila som si DNP, v decembri minuleho roku mi skoncilo 270 dni. Socialna poistovna mi ukoncila DNP k 31.1.2012 na zaklade zmeny zakona a ja som si neuzatvorila nove vzhladom k tomu, ze v tom case som bola dlhodobo v nemocnici a mala som ine starosti.
Od 20.12. som poberala matersku, ktora mi skonci teraz 6. aprila. Mam ist na dlhodobu PN navazne na matersku.

Chcem sa opytat, mam narok na peniazky aj z DNP?
Podla zakona by som mala byt v ochrannej lehote 7 al. 8 mesiacov, ak som v case skoncenia DNP bola tehotna, ale neviem, ci sa to vztahuje aj na mna, kedze dietatko mi zomrelo po narodeni?
Ak nie, co mam urobit, mam si zacat platit ten kompletny balik?

Dakujem za rady....
veronikasad
26.03.12,18:56
Prihlás sa pred začiatkom PN-ky na jeden deň dobr.poistenia z celého balíka. Budeš mať nárok na nemocenské z minima. Po skončení PN-ky sa nezabudni odhlásiť. A pred začiatkom PN zaplatiť alikv.časť poistenia z balíka.

Aj tu sme riešili tvoj problém

http://www.porada.sk/t189979-narok-na-materske.html#post2013924
kleido
27.03.12,13:22
Dakujem za odpoved,
ale stale neviem z akeho VZ si mam platit to DNP. Mam si pytat od zamestnavatela priemernu hrubu mzdu za minuly rok a to odratat od maximalneho VZ?
Preco ho mam po PN ukoncit?
Nebolo by dobre si ho platit tych 26 tyzdnov?

Pekny den
veronikasad
27.03.12,13:25
Dakujem za odpoved,
ale stale neviem z akeho VZ si mam platit to DNP. Mam si pytat od zamestnavatela priemernu hrubu mzdu za minuly rok a to odratat od maximalneho VZ?
Preco ho mam po PN ukoncit?
Nebolo by dobre si ho platit tych 26 tyzdnov?

Pekny den
pracovný pomer trvá, alebo si ho už ukončila ?
kleido
27.03.12,15:28
Pracovny pomer stale trva ten isty.
veronikasad
27.03.12,15:37
Pracovny pomer stale trva ten isty.
Po skončení materského požiadaj o čerpanie riadnej dovolenky (vznikol ti na ňu nárok počas poberania materského, minimálne 3/12 ročného nároku) a potom si daj vypísať PN-ku aj zo zamestnania.
Z akej sumy platiť DNP ? Kým si zamestnaná tak len z rozdielu medzi tvojou mzdou a max.VZ. Platiť 26 týždňov celý balík je dosť veľká suma.
kleido
27.03.12,15:38
Pracovny pomer stale trva ten isty.
kleido
27.03.12,15:44
Po dohode so zamestnavatelom mam ist najprv na PN, kym ma za mna nahradu....az potom cerpat dovolenku, este mam aj zo stareho roka. Je v tom nejaky rozdiel?

Dobre, takze DNP mam ukoncit ked mi skonci PN azacat si ho platit den pred zacatim PN...
Dakujem

Kazda jedna pani na ktoru na SP natrafim mi stale povie nieco ine, tak uz som z toho mimo :-)))
veronikasad
27.03.12,15:48
Po dohode so zamestnavatelom mam ist najprv na PN, kym ma za mna nahradu....az potom cerpat dovolenku, este mam aj zo stareho roka. Je v tom nejaky rozdiel?

Dobre, takze DNP mam ukoncit ked mi skonci PN azacat si ho platit den pred zacatim PN...
Dakujem

Kazda jedna pani na ktoru na SP natrafim mi stale povie nieco ine, tak uz som z toho mimo :-)))
Dobrovolné aspoň deň pred začiatkom PN.

Ale ja som v súvislosti s dovolenkou písala aj o PN zo zamestnania. Materské by asi malo byť prerušené aspoň jedným dňom čerpania dovolenky. A potom PN-ka aj zo zamestnania. Skús sa dohodnúť so zamestnávatelom.

Čiže rovnakým dátumom ako by si nastúpila na dovolenku by si uzatvorila DNP a od ďalšieho dňa si dala vypísať 2 PN - jednu zo zamestnania a jednu ako DPO.
Katy a R
27.03.12,16:02
Po dohode so zamestnavatelom mam ist najprv na PN, kym ma za mna nahradu....az potom cerpat dovolenku, este mam aj zo stareho roka. Je v tom nejaky rozdiel?

Dobre, takze DNP mam ukoncit ked mi skonci PN azacat si ho platit den pred zacatim PN...
Dakujem
Kazda jedna pani na ktoru na SP natrafim mi stale povie nieco ine, tak uz som z toho mimo :-)))

Dobre by bolo - ako píše Veronika - nastúpiť do práce a potom ísť na PNku (resp deň dovolenka)
A uvedom si, že ty teraz nemáš DNP - veď ti zaniklo zo zákona! a v ochrannej lehote tiež nie si. Čiže najskôr sa prihlás ako DPO na balík - ak vieš platiť , daj si aj viac ako minimum, len si uvedom, že aj na minimum je to cez sto evri mesačne! (to už si aj mohla spraviť) http://www.porada.sk/t189430-smrt-dietata.html#post2010116
a nekončí ti materská 7.4. ???
kleido
27.03.12,16:26
Ja som im tiez vravela, ze 7.4. a po dvoch tyzdnoch z nich vysiel datum 6.4., neviem ci tam zase nemam ist, lebo mam pocit, ze ani nevedia co hovoria...
Moj zamestnavatel mi nechce dat najprv dovolenku, lebo by musel prerusit pracovny pomer na dobu urcitu osobe, ktora ma zastupuje a potom by nemal za mna nahradu kym budem PN...
kleido
27.03.12,16:37
Na balik som sa doteraz neprihlasila, vzhladom k tomu, ze stale zvazujem vypoved, kedze pracujem s detmi...a momentalne nemam na to silu
Katy a R
28.03.12,08:03
prihlás sa !