gerlach
26.03.12,19:34
Zdravim poradaci ako som už napisal kupil som ojazdene auto dal my zaruku na motor a prevodovku 6 mesiacov niekto my napisal že musi byt minimalne 12 mesiacov ako dalej lebo sa objavuju problemy unik chladiacej kvapaliny vybite tlmiče geometria a pod ako je to v takychto pripadoch dakujem za rady Ps kedže nemam ani servisnu knižku musim ist podla toho čo najdem na nete . Na zavady na ktore som ho upozornil reagoval že to je spotrebny material ako s nim pohnem vdaka
jahoszmsk
26.03.12,17:38
ak máš v kúpnej zmluve uvedenú takúto vetu, asi nič nenareklamuješ.

Súčasný technický stav vozidla zodpovedá jeho veku a počtu odjazdených kilometrov.
gerlach
26.03.12,17:41
vdaka za utechu:mee:
gerlach
26.03.12,17:41
ale ako je to zo zarukou
jahoszmsk
26.03.12,18:01
vieš dokázať že keď si auto kupoval, že už vtedy unikala chladiaca kvapalina, a že už boli vybité tlmiče? predajca bude tvrdiť že napr. si svojou jazdou po našich deravých cestách vybil tlmiče Ty...

záruka sa dáva, aj napr. AAA Ti dá záruku za príplatok, ale uspel by si napr. ak by si počas 6 mesiacov zadrel motor alebo poškodil prevodovku napr. kvôli svojvoľnému úniku oleja.

najprv si zisti odkiaľ uniká kvapalina, ide leto, aby si motor naozaj nezadrel.
Ice dive
26.03.12,18:03
záruku ti predávajúci musí dať zo zákona, avšak od jazdeného auta nemôžeš očakávať vlastnosti nového, a asi ťažko preukážeš že si auto nekupoval s vedomím poškodenia alebo opotrebenia daného dielu...
arizona
26.03.12,18:07
day
26.03.12,18:15
ak máš v kúpnej zmluve uvedenú takúto vetu, asi nič nenareklamuješ.

Súčasný technický stav vozidla zodpovedá jeho veku a počtu odjazdených kilometrov.

.... aj keby je tam, mas zaruku 6mesiacov
gerlach
26.03.12,18:20
nevedel som o kvapaline začala počas jazdenia chlapik na to pozrel a povedal že volajaka gumička na hadičke z konusom zalepil silikonom a zase to tečie jaa kupujem viacej chladiacej zmesi ako nafty
gerlach
26.03.12,18:28
lenže som čital na fore že nesmie byt kratšia ako 12 mesiacov s tim sa už neda nič robit ?
Ice dive
26.03.12,18:40
môžeš mať záruku aj 24 mesiacov, je to o tom, že to musíš vedieť preukázať, že závada vznikla náhodilou poruchou... a predávajúci môže preukázať, že taká závada sa na danom aute, pri takom veku a počte km prejavuje bežne ako dôsledok užívania.. a že ťa o možnosti vzniku tejto závady pri kúpe informoval, že sa jedná o bežnú spotrebu...
napr. keď dostaneš defekt na novom aute pri odchode z predajne, tiež prerezanú pneumatiku nevyreklamuješ lebo je to bežná spotreba...

keď som sa napr. ja pýtal v autorizovanom servise, že kedy by sa malo meniť brzdové obloženie, keďže už malo 90 000 km odjazdené... servisák mi povedal, že je to individuálne, že mali tam aj borca, čo zrušil brzdové obloženei za 15 000 km... detto ti môže povedať aj predávajúci, že geometria bola v poriadku, a že si musel preletieť cez dajaký výmoľ na ceste a vytrieskal si pri tom aj tlmiče...
draik
27.03.12,06:21
Veľa závisí od znenia zmluvy (pochybujem, že je v prospech kupujúceho), ale vybité tlmiče nevyreklamuje nikto. Nie je to skrytá vada, dtto geometria. Únik chladiacej kvapaliny by mohol súvisieť s motorom, konkrétne tesnenie pod hlavou.