lubka0907
27.03.12,07:01
Dobré ránko, mám problém s odoslanou FA. Zle sa spočítali hodiny a na faktúre bola zlá suma. Teraz vystavujeme ďalšiu pre tú istú firmu (nemyslím opravnú, ale druhú). Môžem to urobiť tak, že by som rozdiel z tej prvej v druhej odpočítala formou zľavy? Ale ako to urobiť v omege, pretože tam je zľava iba v %. Alebo sa to dá riešiť iba dobropisom? Prvá FA bola už uhradená a tie peniaze už vo firme nie sú a vracať ich späť by bol problém. Ďakujem
lubka0907
27.03.12,05:29
prosím poraďte mi ako to najlepšie urobiť
Tweety
27.03.12,05:37
Dobré ránko, mám problém s odoslanou FA. Zle sa spočítali hodiny a na faktúre bola zlá suma. Teraz vystavujeme ďalšiu pre tú istú firmu (nemyslím opravnú, ale druhú). Môžem to urobiť tak, že by som rozdiel z tej prvej v druhej odpočítala formou zľavy? Ale ako to urobiť v omege, pretože tam je zľava iba v %. Alebo sa to dá riešiť iba dobropisom? Prvá FA bola už uhradená a tie peniaze už vo firme nie sú a vracať ich späť by bol problém. Ďakujem
Čiže ste fakturovali viac, ako sa malo? AK áno, treba urobiť dobropis.
AdelaS
27.03.12,05:39
Ahoj Ľubka,
určite by som to riešila cez dobropis. Je to jednoduchšia cesta aj kvôli zaúčtovaniu v Omege. Dohodni sa s odberateľom, že kvôli zlej sume mu vystavíš dobropis. Lebo by ti mohli potom nesedieť sumy v účtovníctve.
Bola ti aj uhradená zlá suma? Bola vyššia alebo nižšia? Ak bola odberateľovi vystavená faktúra na vyššiu sumu, ako mala byť a on tú vyššiu sumu aj uhradil, tak by si jednoducho mohla vystaviť novú faktúru poníženú o sumu rozdielu. Ak však odberateľovi bola vystavená faktúra na nižšiu sumu a on uhradil sumu nižšiu ako mal, tak mu v novej faktúre môžeš zasa ten rozdiel pripočítať.
Každopádne, spoj sa s ním a dohodnite sa, to bude najlepšie.
lubka0907
27.03.12,05:42
Ďakujem. Takže buď dobropis, alebo ak by odberateľ súhlasil, tak ponížiť tú sumu. Áno vystavili sme FA na vyššiu sumu a on tú vyššiu sumu uhradil.
Tweety
27.03.12,05:45
Ďakujem. Takže buď dobropis, alebo ak by odberateľ súhlasil, tak ponížiť tú sumu. Áno vystavili sme FA na vyššiu sumu a on tú vyššiu sumu uhradil.
Nie ponížiť pôv. sumu, jednodznačne dobropis k pôv. faktúre, veď idete opravovať základ dane.
lubka0907
27.03.12,05:48
Ďakujem. A nejaké slovne odôvodnenie k tomu doložiť netreba?
Tweety
27.03.12,05:50
Ďakujem. A nejaké slovne odôvodnenie k tomu doložiť netreba?
Samozrejme, že treba to nejako zdokumentovať.
lubka0907
27.03.12,06:07
tá dokumentácia má byť formou listu, ako napr. že z akého dôvodu sa to stalo? a veľmi pekne ďakujem :)
Tweety
27.03.12,06:10
tá dokumentácia má byť formou listu, ako napr. že z akého dôvodu sa to stalo? a veľmi pekne ďakujem :)
Jednoducho dobropisu prilož podklad k jeho vystaveniu, aby sa vedelo, prečo bol vystavený, to už musíte riešiť interne, prečo a začo.