majuľa
27.03.12,08:09
Má podať SZČO DP keď mal nulovy prijem za rok 2011/ začal podnikať/, mal prijem len z dohody 1500eur, manželka si uplatni NČZD na manžela. Ďakujem
Tweety
27.03.12,06:11
Nemá povinnosť podania, samozrejme, ak nemá stratu z podnikania, vtedy musí podať. Ak nemal stratu, podať môže. Ak platil preddavky, tie mu budú vrátené. Manželka si na neho, ako manžela, môže uplatniť len rozdiel medzi NČ a jeho príjmami.(-odvody)
majuľa
27.03.12,06:19
Ďakujem pekne, len neviem či treba spravcovi dane ohlasiť že nemal prijem zo živnosti, ak nepodá DP
Tweety
27.03.12,06:20
Ďakujem pekne, len neviem či treba spravcovi dane ohlasiť že nemal prijem zo živnosti, ak nepodá DP
Nemusí, ale ak ho vyzvú tak potom im musí oznámiť.
majuľa
27.03.12,06:24
Ďakujem, že ste mi poradili Vy. Vaše odpovede a rady si prezerám a rady sú veľmi užitočné a poučné
bijou
28.03.12,20:47
Ak mal SZČO prerušenú živnosť do 11.12.2011, bol evidovaný na úrade práce, a počas tohto obdobia mal príjem zo závislej činnosti vo výške cca 1850 EUR+ z dohody .... Zo živnosti za obdobie 11-31.12.2011 nemal žiadne príjmy ani neplatil žiadne odvody, takže nemal žiadne výdavky. Aký typ DP má podať? Typ A alebo keď je SZČO musí podať typ B, i keď nemal príjmy, ani nevykazuje stratu?
bijou
28.03.12,21:20
no zatiaľ som vyčítala z predchádzajúcich tém, že musí podať DP typ B, ale čo s výkazmi? Môžem zaškrtnúť "paušálne výdavky", aby som nemusela robiť výkazy???
bijou
28.03.12,22:49
no a teraz som vyčítala(príspevok od jacekova, veronikasad) zasa že stačí podať DP typu A a oznámiť listom, že zo živnosti nemal žiadny príjem. tak teraz som z toho domotaná. prosím, usmerní ma niekto?
bijou
29.03.12,10:38
prosím, nájdite si niekto čas a napíšte mi jednu vetu, ktorý spôsob použiť. ja by som najradšej to DP typu A a oznámiť listom.... to je najjednoduchšie. odobrí mi to niekto? V noci som 2 hodiny hľadala na porade túto problematiku, ale mám v tom chaos.
Katy a R
29.03.12,10:43
prosím, nájdite si niekto čas a napíšte mi jednu vetu, ktorý spôsob použiť. ja by som najradšej to DP typu A a oznámiť listom.... to je najjednoduchšie. odobrí mi to niekto? V noci som 2 hodiny hľadala na porade túto problematiku, ale mám v tom chaos.

Podaj DP A a do poznámok napíš 1 vetu, že príjmy zo szč neboli!! :) toť vsjo (a mysli na naše lesy) !
.. neviem, kde všade hľadáš :confused:;):D
bijou
29.03.12,11:21
no veď na porade hľadám, ale je tu už toľko tém ohľadne tohto problému, že to trvá aj dve hodiny, kým to prelustrujem. a nakoniec zistím po hodine jedno a po druhej hodine zasa iné. Díky za odpoveď. Toto odobrenie som potrebovala. A to je dobrý nápad, napísať do IX.oddielu tú jednu vetu. Načo písať list.