richard8888
27.03.12,08:12
vie mi niekto poradit ak chcem podnikat v retusovani fotografii prosim vas viete mi povedat potrebujem si hned k tomu kupit nejaky drahy prestashop alebo corel ? alebo staci nieco aj lacnejsie dakujem za kazdu radu
Internetový marketing
27.03.12,07:09
Predpokladam, ze mate na mysli Photoshop... Kupit si nemusite nic, mozete retusovat aj v programoch, ktore su zadarmo.
Ale je to ako keby sa niekto pytal: 'Chcem robit vykopove prace, mam si kupit lopatu, alebo bager?'
...
richard8888
27.03.12,07:34
Takze aj zadarmo programy sa da lebo chcel som vediet to preto ze ak by nejaka kontrola chcela vediet ako robim a upravujem fotky ako predlozit to chapete ? to je ta hlavna moja otazka
blavaciko
27.03.12,16:42
uz si niekedy nieco retusoval? existuju programy zadarmo, takisto uctovnictvo sa da robit len na papieri, no tak to potom aj dopadne...
pantheon
27.03.12,17:01
tak tak, suhlas...inak obcas robi adobe akciu, aktualne je lightroom za nejakych 130e, aj ked teda psko je psko... napr...treba to obcas sledovat...

http://store2.adobe.com/cfusion/store/html/index.cfm?event=displayProduct&categoryOID=7266183&store=OLS-CZ
profesional
16.04.12,05:45
Je zvlastne ze clovek chce robit business a nie je ochotny zainvestovat ani minimalne prostriedky. Je nieco ine efektivne setrit a nieco ine chciet dosiahnut nieco z nicoho.
Viem minimalne o dvoch grafickych profesionalnych softoch co su zadarmo. Samozrejme ze nie kazdy vystup z nich je pouzitalny potom napr. v tlaciarni a pod. Su tlaciarne co akceptuju vystupy len v niektorych formatoch.
Ziadna kontrola nema od Vas pravo pozadovat, aby ste jej ukazali na akom nastroji a co robite.