toranor
27.03.12,08:48
Priateľka na materskej, nepravidelne vypomáha v predajni, niekedy 4 dni do mesiaca, inokedy 1-2 hodiny za týždeň. Odmenu nedostáva, jedná sa len o zaskočenie počas mojej neprítomnosti. Akou zmluvou by sa to patrilo ošetriť v prípade nejakej kontroly, stačila by jednoduchá Príkazná zmluva ? Nerád by som to komplikoval s nulovým pravidelným výkazmi do SP a DÚ, keď žiadne peniaze neplatím.
Samozrejme nechcem nelegálnu prácu ...
Ďakujem.
Tweety
27.03.12,06:49
Priateľka na materskej, nepravidelne vypomáha v predajni, niekedy 4 dni do mesiaca, inokedy 1-2 hodiny za týždeň. Odmenu nedostáva, jedná sa len o zaskočenie počas mojej neprítomnosti. Akou zmluvou by sa to patrilo ošetriť v prípade nejakej kontroly, stačila by jednoduchá Príkazná zmluva ? Nerád by som to komplikoval s nulovým pravidelným výkazmi do SP a DÚ, keď žiadne peniaze neplatím.
Samozrejme nechcem nelegálnu prácu ...
Ďakujem.
Zadarmo zamestnáv.:confused: priateľku nemôžeš. Je to závislá činnosť, takže buď PP na KPČ, alebo DoPČ.
toranor
27.03.12,07:41
Spomínaná príkazná zmluva sa dá len na jednorazovú činnosť ? napr. Prídi a sprav, a koniec. Využívali ju vo veľkom futbalový rozhodcovia.
Elektronické podávanie prehľadov a hlásenia pre DÚ, cez web už fungujú ?