miso555
27.03.12,09:54
Ahojte. Možno sa opýtam volovinu, ale potrebujem zistiť aké rastliny, poprípade v akom množstve rastú v jednom lese, konkretne je to les, ktorý ohraničujú obce koplotovce, tepličky, horné trhovište a jalšové. Skúšal som googlit, ale neuspel som. Je mi jasné, že ich tam je milion druhov, no ja potrebujem hlavné druhy. Aby som bol presný potrebujem zisťiť obsadenosť javora, vŕby, drieňu, čučoriedky, agátu, lipy, dubu, buku, jedle, vresu, mäty... dakujem za rady
Halli
27.03.12,07:55
Jedna turistická prechádzka a máš to :)
Silvernola
27.03.12,10:23
Za mojich čias študenti na takéto otázky hľadali odpovede v teréne, nie na nete!
miso555
27.03.12,11:14
Asi to bude najrozumnejsie, len, je to velikansky priestor...
BXLmiami
27.03.12,11:22
Nesmierne ma pokúša dať Ti kvalifikovanú odpoved,aj ked som tam v živote nebola.Ako by si zistil,či to čo tvrdím je aj pravda,ak si tam nebol ani ty a píšeš o tom prácu?
lujza.j
27.03.12,16:23
Nesmierne ma pokúša dať Ti kvalifikovanú odpoved,aj ked som tam v živote nebola.Ako by si zistil,či to čo tvrdím je aj pravda,ak si tam nebol ani ty a píšeš o tom prácu?
asi nie....http://www.porada.sk/t191062-ako-hlboko-musi-ist-studna.html#post2025579
arizona
27.03.12,16:56
Zober nejaku flasticku domaceho a zajdi za lesnikom danej lokality :D
TomasHC
27.03.12,17:25
Ahojte. Možno sa opýtam volovinu, ale potrebujem zistiť aké rastliny, poprípade v akom množstve rastú v jednom lese, konkretne je to les, ktorý ohraničujú obce koplotovce, tepličky, horné trhovište a jalšové. Skúšal som googlit, ale neuspel som. Je mi jasné, že ich tam je milion druhov, no ja potrebujem hlavné druhy. Aby som bol presný potrebujem zisťiť obsadenosť javora, vŕby, drieňu, čučoriedky, agátu, lipy, dubu, buku, jedle, vresu, mäty... dakujem za rady

Tieto lesy mám prechodené, som z HC. Rastie tak všetko - lebo sú tam škôlky s ihličnanmi, a všetko čo si vymenoval, snáď okrem vŕby. Na Sedliskách nad strelnicou sú aj sukulenty, poniklec...
Rumex
27.03.12,17:45
Jedna turistická prechádzka a máš to :)

no asi to bude viac ako jedna prechadzka, a nerob ju po chodniku ale napriec, zameraj sa na dospele viacrocne ... jedince prevladajucich druhov a k ucitemu poctu si priraduj tie menej vyskytujuce, tiez lokalita .. ine rastie na slnecnej strani ine na odvratenej strani
a z lucnych bylin si urob jednoducho metrovkuu .. stvorec na troch styroch priemernych miestach a pekne porataj a spriemeruj
ja som to nikdy nerobil ale asi takto by som tvoj problem riesil,
dobre ci zaujimave by bolo zistit ci tam tie stromy boli ysadzane vlastikom alebo je to vsetko prirodzeny nalet
legolas
28.03.12,05:43
...no vidíš? že to bude najlepšie ak sa prejdeš po tej lokalite..