Maranta
27.03.12,11:17
Dobry den
prosim Vas o radu. Robim DP a neviem ako dalej. Volala som aj na DU ale ani tam mi nevedia poradit. Takze :
je to zamestnanec, dôchodca , ktory mal príjem za sprostredkovanie poistenia vo vyske 2300 eur v r.2011.
Je mi jasne ze nezd.čiastku si kvoli vyske uplatnit nemôze, môze si uplatnit paus.vyd.40% z 2300 eur.
Moja otazka:
V prípade , ze si nebude uplatnovat pausalne vydavky, môze si uplatnit skutocne vydavky - cestovne nahrady? Ako postupovat potom ? Musi viest uctovnu evidenciu (pen. dennik, vykazy k DP), okrem tychto cest.nahrad totiz nic ine nema - ani podn. ucet, ani mobil (to by sa dalo nejak pausalne zo sukromneho?) , nevedie ani pokladnu, čize potom by boli aj vsetky vykazy nulove a len proforma pen. dennik? Podotykam sprostredkovatelska cinnost nepatri medzi zivnosti, nema na nu zivnost takze vznika povinnost viest uct. evid. v pripade ze prijem bude znizovat skutocnymi vydavkami ? alebo staci len nejaky zoznam ciest. DAKUJEM VELMI PEKNE za odpoved.
IvoM
27.03.12,09:55
Ide o príjem podľa §6.1c), takže podľa §6.10 si "môže" uplatniť paušálne výdavky vo výške 40% takže ak si ich neuplatní tak samozrejme automaticky si uplatňuje skutočné výdavky. Čo sa týka druhej otázky (účtovná evidencia), tak stačí podľa §6.14 viesť daňovú evidenciu.
Maranta
27.03.12,10:03
dakujem velmi pekne , t.z. ze nemusim prikladat k DP ziadne vykazy, ani viest uctovny dennik atd. ? Staci sumar prijmov, vydavkov napr. v exceli podlozeny dokladmi? dakujem este raz velmi ste mi pomohli...
Maranta
27.03.12,10:54
Prosim Vas nevedeli by ste mi poradit este aj s CN? Ked by tie CN nahrady neboli robene na jeho automobil ale na dcerin je to OK? Musi byt na to auto zaplatena aj cestna dan? dakujem.