julinkaf
27.03.12,10:17
chcela by som vedieť na aké príplatky k platu má starosta obce nárok? patrí mu príplatok za riadenie prípadne nejaký iný? ďakujem.
avalik
27.03.12,08:28
zakon 253/1994 Z.z. o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest
julinkaf
27.03.12,10:48
no veď práve, ten zákon o žiadnych príplatkoch nehovorí, je tam len, že OZ môže zvýšiť príp. znížiť plat starostu, ale príplatky sa nespomínajú. pýtam sa preto, lebo náš starosta poberá príplatok za riadenie a že to vraj nemôže. tak ako je to?
avalik
27.03.12,16:18
no veď práve, ten zákon o žiadnych príplatkoch nehovorí, je tam len, že OZ môže zvýšiť príp. znížiť plat starostu, ale príplatky sa nespomínajú. pýtam sa preto, lebo náš starosta poberá príplatok za riadenie a že to vraj nemôže. tak ako je to?

na zaklade akeho § ho pobera? tam treba zistovat - kto mu ho "priklepol" ... co na to kontrolor?


doplnene:
priplatok za riadenie bol vo vyssie uvedenom zakone do 1.7.2002, novelou tohto zakona (289/2002) boli tieto priplatky za riadenie zrusene s ucinnostou od 2.7.2002.
julinkaf
28.03.12,09:10
kontrolór som ja, ale začínajúci, takže sa radím, kde viem. super, teraz to bude musieť starosta všetko vrátiť, paráda, nejde totiž o malú čiastku :-) veľmi pekne Ďakujem za radu.