adelina 333
27.03.12,10:35
Neviem, či som zaradila správne, no chcela by som poprosiť o radu. Dnes mi volali z banky, vraj mám dlh na karte z ktorej som mohla čerpať do 2000 eur. Vraj je prázdna. Nikdy som ju nepoužívala (mám ju 2 roky), ani z domu som ju nikdy nebrala. Neviem, čo mám robiť a či sa to dá nejako riešiť. Som sama, takže viem, že ani z rodiny ju nik nemohol použiť, tak neviem, čo sa mohlo stať a ako sa to dá riešiť.
Ďakujem za všetky rady.
sonrisa
27.03.12,08:40
v prvom rade si zájdi do banky a požiadaj ich o výpis z účtu k tejto karte, alebo nejaký prehľad realizovaných platieb. musia ti preukázať kedy a k akým pohybom došlo.
avalik
27.03.12,08:53
Neviem, či som zaradila správne, no chcela by som poprosiť o radu. Dnes mi volali z banky, vraj mám dlh na karte z ktorej som mohla čerpať do 2000 eur. Vraj je prázdna. Nikdy som ju nepoužívala (mám ju 2 roky), ani z domu som ju nikdy nebrala. Neviem, čo mám robiť a či sa to dá nejako riešiť. Som sama, takže viem, že ani z rodiny ju nik nemohol použiť, tak neviem, čo sa mohlo stať a ako sa to dá riešiť.
Ďakujem za všetky rady.

volali ti naozaj z banky? chceli po tebe aj udaje z karty?
adelina 333
27.03.12,09:50
Volali z banky, aj som tam bola, posledné 2 výpisy mi neprišli a vraj práve vtedy sa to stalo, že mi pošlú nové a zistia, že ako bolo vyberané atď.
draik
27.03.12,13:33
Nechajte si predložiť údaje o tom, či transakcie boli schválené zadaním PINu.
misoft
27.03.12,15:46
posledné 2 výpisy mi neprišli a vraj práve vtedy sa to stalo, že mi pošlú nové
Už to, že posledné dva výpisy neprišli (ak ti doteraz chodili pravidelne) ťa malo nakopnúť, že niečo nehrá! Môžu byť možnosti:
A) výpisy zobral niekto z rodiny, aby niečo zakryl;
B) výpisy boli doručované na inú adresu - možné zneužitie karty, účtu IB
C) niekto ti ich vyberá zo schránky.
V každom prípade, keď nemáš prehľad o pohybe na účte, mala si sa okamžite presvedčiť, aká je skutočnosť - buď požiadať o nový výpis,alebo kontrolu pohybu na účte na pobočke banky (urobia to tetušky pri prepážke kliknutím do počítača). Ak by sa zistilo niečo podozrivé, mala sa okamžite kartu zablokovať. Po zablokovaní akákoľvek transakcia ide na vrub banky!
"vraj práve vtedy sa to stalo, že mi pošlú nové" - chyba, mala si žiadať okamžite o výpis, takto nezistíš, kde peniaze uleteli.