Pukluš
27.03.12,15:52
Zdravím, chcem sa opýtať: momentálne som na PN-ke, ale mám uzatvorenú dohodu o vykonaní práce u iného zamestnávateľa. Môžem mať súbežne PN-ku aj dohodu? Lebo do firmy, kde mám uzatvorenú dohodu prišiel mail zo soc. poisťovne, či vykonávam prácu dohodára. Teraz neviem, čo im majú odpísať, lebo robím externe účtovníctvo.
Ďakujem
Mila123
27.03.12,14:15
aby si vedela, môžeš mať v jednom zamestnaní PN a v druhom môžeš chodiť do práce.....ale toto sa dá iba so súhlasom ošetrujúceho lekára....
napr. mám zlomenú nohu a robím predavačku, tam som na PN a popri tom robím napr. fakturantku , prácu na PC, so zlomenou nohou sa to dá, ale ošetrujúci lekár ti to schválil...

je pravda, ak máš raz chrípku, si nachladená alebo seknutá v krížoch ani jedna a ani druhá práca sa nedá vykonávať....
Pukluš
27.03.12,16:01
Ja robím externe z domu účtovníctvo, takže v tom nie je problém. Ide mi o to, či mám nárok na PN a mať aj príjem z dohody.
Katy a R
27.03.12,16:13
Ja robím externe z domu účtovníctvo, takže v tom nie je problém. Ide mi o to, či mám nárok na PN a mať aj príjem z dohody.
nuž kontrolujú, či dodržiavaš liečbný režim. Ja by som sa tomu radšej vyhla (zbytočné vysvetľovačky:mee:) - ale ak si to vieš zdôvodniť - práca z domu, - tak platí, čo píše Mila.
(samozrejme pri infarkte, alebo nejakom ťažkom stave by si to ťažko vysvetľovala :confused:)