Tunco
27.03.12,17:21
Dobrý deň, zistil som, že kniha pohľadávok je vyššia o 10 000 € ako sú evidované pohľadávky v hlavnej knihe.....čím to môže byť spôsobené ? Prosím pomoc
Tunco
28.03.12,06:55
to sa nik nenájde, čo mi pomôže? vzhľadom na dátum je to dosť súrne
FaLuMa
28.03.12,06:57
najskôr sa stalo to, že nejaká úhrada je zaúčtovaná 2x - kontrola závisí od druhu programu v ktorom sa účtuje
andreaS
28.03.12,07:17
treba na ucte najst pohyt 10000tis, kt. nie je naparovany s fakturou... vyhod si knihu analytickej evidencie a pozri si tu sumu ci ti nevisi nenaparovana... alebo ak robis v omege (tusim ze ano) tak si vyhod saldokonto pre ucet 311 "neuhradene" a uvidis ci ti tam nevysi zauctovana platba 10tis ... a hned budes vediet...

ja si kontrolujem 311 so saldokontom a s knihou pohladavok ... to iste pre 321 ...
Dáša_
28.03.12,07:36
najskôr treba skontrolovať, či to sedí k 1.1.2011

potom obraty sumárne na účte - a z výsledku treba začať vychádzať.

A s ohľadom na minulú otázku o nákladoch, daňovom priznaní a hlavnou knihou by som sa ešte raz pozrela, či kontroluješ správne čísla
Tunco
28.03.12,11:33
Takto, rozdiel je v jednej faktúre z r. 2009. V saldokonte sa nenachádza, ale v prehľade pohľadávok sa nachádza - práve tých 10 000. Avšak keď si rozkliknem faktúru, úhrady spolu činia evidovanú sumu, pritom ale napíše,že úhrady sú o 10 000 menšie. Nerozumiem tomu. Znamená to však, že v HK je to ok, len omega zblbla pri prehľade pohľadávok. Účtovníctvo som prevzal po jednej pani. Účtujem v omege. Nestačí to vyriešiť tak, že zaškrknem neprenášať doklad do r. 2012 a tým pádom mi to v novom roku bude sedieť ?
Tunco
28.03.12,15:08
Podľa mna by to bolo v poriadku, kedže faktúra je reálne uhradená z účtu, saldo je vyrovnané, akurát neviem z akého dôvodu program nezapočítal do úhrad 10.tis aj ked medzi úhradami to figuruje
promont maja
29.03.12,06:23
... neskúsiš to opätovne ešte raz zúčtovať? ... úhrady vymazať a opäť spárovať ... alebo si to už skúsila? ...
andreaS
29.03.12,06:42
tunco: omega nesparuje v saldokonte uhradu s fakturou hoci ju ma priradenu ak je tam napriklad zla analytika... na fakture je 311-100 a na uhrade bude 311-000 tak ti ju do saldokonta vyhodi do neuhradenych s dvoma zapismi... 1. neuhradena faktura a 2. uhrada cez BV v opacnej sume, kt. nebola sparovana... alebo ak bola faktura platena preddavkom a na oductovani preddavku je zla analytika, urobi to to iste... hoci platba tam nahodena je priamo pri uctovani...

su to detaily, ale treba poznat program v ktorom pracujes, aby si mohol odhalit chyby... ja by som si otvorila ten stary rok a nasla dovod preco ju nenaparovalo... ak bola vlastne uhradena v roku 2009-2010 a prenieslo ti ju do 2011 a tym padom kazi prehlad saldokonta aj pohladavok tak by som ju zakvacila ako "nezahrnat do saldokonta" a "neprenasat do noveho roka" (ale v roku 2011 by som to urobila, isto by som nerobila novy prechod uz) alebo ju natvrdo vymazala... ked proste viem ze to zle taha a ze tam ta faktura nema byt...
Tunco
29.03.12,07:23
V saldokonte tá faktúra nevystupuje, ani v hlavnej knihe, iba v knihe pohľadávok....analytiku som pozeral, všetko je ok, suma úhrad je v sume faktúr, avšak pri rozkliknutí úhrad mi napíše dole že spolu je to o 10 000 menej. Starý rok neotvorím, nemám k nemu databázu, iba prechod do nového roka,ale samotné účtovanie nie. Zaškrkol som neprenášať do ďalšieho roka, kedže v saldokonte sa nevyskytuje, tak to som zaškrkávať nemusel. Ďakujem za pomoc :)