ndobrovodsky
27.03.12,17:22
Zdravím.

Mal by som na Vás otázky, prví krát si idem robiť sám DP. prosím budte zhovievavý.

1, mám živnosť, ale mal som za minulý rok aj príjem na dohodu. Ktoré tlačivko použiť? Musím zvlášť urobiť danove aj na živnosť aj na dohodu ( tu bola aj zrazená neaká daň)

2, Smiešna otázka, aký je základ dane, ktorá sa nezdanuje.

Ostatné asi zvládnem... Ďakujem za ochotu a porozumenie
kn-alka
27.03.12,15:30
Tomu sa vraví odvaha !!! Aj skúsení účtovníci majú niekedy problém správne vyplniť DP, a ty ani neviem základné údaje? Hmmmm.

Vyplňuješ daňové priznanie typu B, príjem z dohody je podľa § 5 - vyplníš podľa potvrdenia od zamestnávateľa, živnosť je podľa § 6, r.2.

Pricapím sem základné údaje, to si najprv prečítaj, potom sa pýtaj konkrétne veci, takto s neurčitými otázkami sa ďaleko nedostaneš.
ndobrovodsky
27.03.12,15:46
Ďakujem za odpoveď. Odvahu mám, to viem. Asi mám všetko jasne.
Len posledná otázka, z dohody som mal zdanený príjem, tú DPH si možem odpočítať z celkoveho, myslím aby mi ju vrátili a pod.... Ďakujem
veronikasad
27.03.12,15:48
Ďakujem za odpoveď. Odvahu mám, to viem. Asi mám všetko jasne.
Len posledná otázka, z dohody som mal zdanený príjem, tú DPH si možem odpočítať z celkoveho, myslím aby mi ju vrátili a pod.... Ďakujem
Čo chceš aby ti vrátili ?
DanielaSL
27.03.12,15:50
DPH?
Tweety
27.03.12,16:00
Ďakujem za odpoveď. Odvahu mám, to viem. Asi mám všetko jasne.
Len posledná otázka, z dohody som mal zdanený príjem, tú DPH si možem odpočítať z celkoveho, myslím aby mi ju vrátili a pod.... Ďakujem
Mýliš si dve dane, dph a daň z príjmu. Dph (ak si jej platiteľom) uplatnuješ v DP k dph a tá je 20%, a daň z príjmu je 19%, tá je z celkového základu dane, po odpočítaní prípadných preddavkov na daň a po uplatnení NČ.
kn-alka
27.03.12,16:01
Ďakujem za odpoveď. Odvahu mám, to viem. Asi mám všetko jasne.
Len posledná otázka, z dohody som mal zdanený príjem, tú DPH si možem odpočítať z celkoveho, myslím aby mi ju vrátili a pod.... Ďakujem

noooo, vidíme, že máš v tom jasno.... príjem je zdaňovaný daňou z príjmou, nie DPH.
Strhnutú daň z dohody si môžeš uplatniť, v DP je to až na konci, na r.109