porubcanska
27.03.12,17:03
Dobrý deň,

chcem sa spýtať na živnostníkov, ktorí si kupujú stravné lístky dopredu. Sú zamestnaní vo firme na živnosť, čiže odpracujú 8,5hod. denne.
Ako sa potom vyúčtuje stravné. Formou cesťáku?
Ďakujem.
Tweety
27.03.12,15:05
Dobrý deň,

chcem sa spýtať na živnostníkov, ktorí si kupujú stravné lístky dopredu. Sú zamestnaní vo firme na živnosť, čiže odpracujú 8,5hod. denne.
Ako sa potom vyúčtuje stravné. Formou cesťáku?
Ďakujem.
AKo môžu byť zamestnaní na živnosť? To nie je možné, buď sú tam zamestnancami na PZ, alebo pracujú na základe zmlúv ako dodáv..
porubcanska
27.03.12,15:18
Sú zamestnaný na živnosť na základe zmluvy o spolupráci. Neviem, nevidela som tú zmluvu. Viem len podľa faktúr čo faktúrujú.
Tweety
27.03.12,15:19
Sú zamestnaný na živnosť na základe zmluvy o spolupráci. Neviem, nevidela som tú zmluvu. Viem len podľa faktúr čo faktúrujú.
Ak fakturujú, nie sú zamestnaní( v tom by samostatný účtovník mal mať jasno,či?). SL neúčtujú formou cesťáku, to je druhá vec, ktorá by mala byť jasná.
porubcanska
27.03.12,15:26
Možno som sa zle vyjadrila. Pracujú pre firmu na základe zmluvy o spolupráci. Mesačne fakturujú za tie práce.
Poradíte mi ako im vyúčtovať tie zakúpené gastro lístky. Kúpili si ich naraz na celý rok.
veronikasad
27.03.12,15:27
Možno som sa zle vyjadrila. Pracujú pre firmu na základe zmluvy o spolupráci. Mesačne fakturujú za tie práce.
Poradíte mi ako im vyúčtovať tie zakúpené gastro lístky. Kúpili si ich naraz na celý rok.
Zaúčtuješ do VOZD cez interný doklad na základe evidencie dochádzky, ak výkon práce trval viac ako 4 hodiny denne.
Tweety
27.03.12,15:30
Možno som sa zle vyjadrila. Pracujú pre firmu na základe zmluvy o spolupráci. Mesačne fakturujú za tie práce.
Poradíte mi ako im vyúčtovať tie zakúpené gastro lístky. Kúpili si ich naraz na celý rok.
Majú nárok na SL-VOZD max. v hodnote 3,80 € za každý odpracovaný deň, ak odpracujú viac ako 4 hod. denne.
porubcanska
27.03.12,16:43
Ďakujem