Adela.S
27.03.12,20:51
Dobrý deň,
prevzala som účtovníctvo a nesedí mi účet 331 a 336 (prenieslo sa to ešte z roku 2010). Všetko je ale zaplatené tak ako má byť. Zo SP a ZP mám potvrdenia, že máme všetko zaplatené. Ako by som to mohla vysporiadať?
Ďakujem
Adela.S
28.03.12,07:26
Prosíííím, neviem si s tým poradiť :mee:
Braňo
28.03.12,07:37
tak potom potrebuješ zistiť, z akého dôvodu vznikol rozdiel.
tweedle
28.03.12,07:46
musiš si odkontrolavať oba účty či sa na ne omylom niečo nezúčtovalo
Badko
28.03.12,07:51
Dobrý deň,
prevzala som účtovníctvo a nesedí mi účet 331 a 336 (prenieslo sa to ešte z roku 2010). Všetko je ale zaplatené tak ako má byť. Zo SP a ZP mám potvrdenia, že máme všetko zaplatené. Ako by som to mohla vysporiadať?
Ďakujem

Aká je suma na účtoch - treba skontrolovať účty 331 aj 336 ja som mala tak isto rozdiel keď som preberala mzdy po inej uct
- je to pracné ale určite dojdeš na chybu
Adela.S
28.03.12,08:39
moje predkontácie s platbami sedia a nemám prístup k starému roku, aby som to mohla skontrolovať tam. Nedá sa to vyrovnať cez ID?
janaGT
28.03.12,08:41
ja som mala tiež takýto prípad, keď som prebrala úččto po inej účtovníčke, audítorka mi to kázala preúčtovať oproti 648
Dav
28.03.12,08:44
Kým nevieš, z čoho rozdiel vznikol, nemôžeš s ním nič robiť. Keď budeš mať dokladovú inventúru a rozdiel presne zistený, potom môžeš účtovať o výsledku inventúry. Na základe čoho to zaúčtuješ? Nevieš, aká chyba sa stala. Možno sa malo niečo doplatiť, podať dodatočný výkaz...
Dav
28.03.12,08:47
ja som mala tiež takýto prípad, keď som prebrala úččto po inej účtovníčke, audítorka mi to kázala preúčtovať oproti 648
Aj ja som mala taký prípad, audítorka mi doporučila vykonať dokladovú inventúru, rozdiel kvalifikovať a výsledok inventúry zaúčtovať podľa toho, aký bol rozdiel.
Rozdiely +,- boli pri viacerých zamestnancoch, zamestnanec neoznámil zmenu poisťovne, tak bolo treba vysporiadať oveľa viac , ako si jednou položkou skrášliť Hlavnú knihu.
Adela.S
28.03.12,09:40
ďakujem vám za odpovede, skúsim to ešte nejak prekopať
lubka0907
28.03.12,09:52
skús pozrieť či niektoré odvody nie sú zaúčtované v došlých faktúrach. Tiež sa mi to stalo, keď som zdedila účtovníctvo. Že vraj to bola skúsená účtovníčka, ale odvody účtovala aj 3x, zaúčtovala mzdy (ID), potom prišlo rozhodnutie zo SP na základe podaného MV v tej istej výške a za ten istý mesiac a ten účtovala do DF. A keď prišila náhodou upomienka na ten istý mesiac tak aj ten tam zaúčtovala. Čiže som mala niektoré mesiace zaúčtované viac krát. Ešteže to boli len 3 mesiace.
janaGT
28.03.12,12:09
aj ja som zdedila po takej skúsenej 62 ročnej účtovníčke ... a nestačím sa čudovať :)