emarosl
27.03.12,21:18
Dobrý deň prajem,

dnes mi daňový poradca hovoril, že z odmeny vyplatenej po skončení pracovného pomeru sa platí sociálne poistenie.

Preto by som Vás chcel veľmi pekne poprosiť o radu, ako to je, pretože mne ako zamestnancovi bola v roku 2010 vyplatená 2x odmena od zamestnávateľa, u ktorého som pracoval (bol zamestnaný na PPP) do januára 2009. Túto odmenu po skončení pracovného pomeru som dostal prvý krát v období, keď som poberal podporu v nezamestnanosti a druhý krát, keď som bol už zamestnaný u nového zamestnávateľa. No a z tejto odmeny mi neplatil zamestnávateľ odvody do Soiálnej poisťovne a ani ja som si nič nedoplácal. Je to, prosím Vás, v poriadku? Alebo musím ísť niečo doplatiť do SP?

Ďakujem krásne za rady!
Mila123
27.03.12,19:28
odmeny po ukončení PPV sa platia do SP až po 01 01 2011
emarosl
27.03.12,19:51
odmeny po ukončení PPV sa platia do SP až po 01 01 2011


Ďakujem pekne. Takže je to, prosím, v poriadku, že som ani ja, bývalý zamestnanec, ani môj bývalý zamestnávateľ nič neplatili do SP? Ani som do SP nič neoznámil... Je to ok, prosím?


Ďakujem vopred veľmi pekne!
Mila123
27.03.12,19:53
jasne je to ok.....

ak aj by urobili chybu, stále za výpočet miezd zodpovedá ZĽ......(ak sa stane chyba, bez tvojho zapríčinenia)
emarosl
27.03.12,19:57
jasne je to ok.....

ak aj by urobili chybu, stále za výpočet miezd zodpovedá ZĽ......(ak sa stane chyba, bez tvojho zapríčinenia)

Ďaaaakujem veľmi pekne!!!