danoBA
28.03.12,09:55
dobry den, chcem sa vas spytat ako je to s vratenim dane pokial som brigadoval...aku ciastku nesmiem prekrocit aby mi tieto dane boli vratene? som student vysokej skoly....a vrati sa mi vpodstate tych 20% z celkovej zarobenej ciastky? vdaka
m.hladka
28.03.12,08:02
3559,30 eur je nezdaniteľná čiastka na daňovníka
veronikasad
28.03.12,08:02
Uveď výšku príjmu a sumu zrazených preddavkov (z potvrdenia od zamestnávatela)

Daň z príjmu je 19 % - nie 20 ako uvádzaš.
danoBA
28.03.12,08:10
aha cize ak som dobre pochopil tak ak zarobim do tych 3559€ tak mam pravo na vratenie dani hej? a este ze od zamestnavatela mam v zmluve napisane ze kazdu stredu (kazdu stredu mam totiz vyplatny den na ucet) by som si mal ist brat vyplatne pasky, budem ich potrebovat potom neskor na preukazanie? a budem muset podat danove priznanie ked neprekroim tu sumu 3559€?
veronikasad
28.03.12,08:14
aha cize ak som dobre pochopil tak ak zarobim do tych 3559€ tak mam pravo na vratenie dani hej? a este ze od zamestnavatela mam v zmluve napisane ze kazdu stredu (kazdu stredu mam totiz vyplatny den na ucet) by som si mal ist brat vyplatne pasky, budem ich potrebovat potom neskor na preukazanie? a budem muset podat danove priznanie ked neprekroim tu sumu 3559€?
Ak budeš mať u zamestnávatela podpísané Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, DU ti žiadnu daň pri príjme do 3559,30 (platí pre rok 2011) nevráti.

DP sa robí na základe Potvrdenia o príjme od zamestnávatela - nie z výplatných pások.
Katy a R
28.03.12,08:15
aha cize ak som dobre pochopil tak ak zarobim do tych 3559€ tak mam pravo na vratenie dani hej? a este ze od zamestnavatela mam v zmluve napisane ze kazdu stredu (kazdu stredu mam totiz vyplatny den na ucet) by som si mal ist brat vyplatne pasky, budem ich potrebovat potom neskor na preukazanie? a budem muset podat danove priznanie ked neprekroim tu sumu 3559€?
Môžeš dostať späť len tú daň, ktorú ti zamestnávateľ strhol (možno že aj nestrhával, ak si požiadal o uplatnenie NČZD:confused:). A to na základe potvrdenia o príjme (dostaneš niekedy vo februári, marci).
danoBA
28.03.12,08:21
no co viem tak som podpisoval nieco ohladom zdanitelnej ciastky
vanessa2
28.03.12,08:23
ak mas príjem do 3559 eur a v potvrdení od zamestnávateľa zrazenú nejakú preddavkovú dan, tak ak si v danovom priznaní uplatníš nezdanitelnú časť na danovníka mal by ti vyjst preplatok na dani. Vrátia ti len maximalne taku dan, ktorú si mal u zamestnavatela strhnutú. Len ak by si mal príjem do 1779 EUR tak vtedy nemusis podavat danove priznanie, oplatilo by sa ti to ale ak by si tam mal zrazenú nejakú preddavkovu dan, v tomto prípade treba danove podat a dan ti vrátia.
Katy a R
28.03.12,08:27
si srandista - a nevieš, čo si podpísal ???
veronikasad
28.03.12,08:38
no co viem tak som podpisoval nieco ohladom zdanitelnej ciastky
V prvom príspevku sa pýtaš na príjem za rok 2011 alebo rok 2012 ?
danoBA
28.03.12,16:48
na rok 2012 to myslim, teraz som zacal brigadovat, tak ma o zaujima dopredu ze ako to je