Alina70
28.03.12,12:19
prosím poradí mi niekto ?
neviem ako v MRP dostať uhradu fa do pokladne..
urobila som takto: vydané fa - uhradiť - zaúčtovať do denníka....a v pokladni to nikde nemám.
Musím to znovu nahodiť ako príjem do pokladne? alebo dá sa to nejako opraviť v MRP ?

Dakujem
Žabinka
28.03.12,10:29
Ak pod pokladňou myslíš pokladničnú knihu, pri úhrade faktúry v okne Úhrada dolu máš ponuku Zaradiť úhradu, v rolovacom okne si musíš vybrať Aj do pokladničnej knihy. Ale vo výstupoch v denníku máš tiež pokladňu, otvor si to, tam by si to mala mať zaúčtované.
Alina70
28.03.12,11:25
uhm... tak som to urobila... v pokladničnej knihe to ale bude znak DPH 19 a suma bude v mimo DPH ?
dakujem.. fakt toto neovládam, dúfa, že sa to rýchlo naučím...
Dav
28.03.12,11:45
áno, 19 a bez DPH.
Môžeš ísť aj z opačného konca : Kniha pokladne-Funkcie-Faktúry (prijaté, vydané, pohľ., záväzky)-nastaviť sa na požadovanú faktúru-Uhradiť-Aj do pokladničnej knihy-zmazať základnú sadzbu, vynuluje sa DPH, dá úhradu bez dane-Zaradiť doklad do účtovného denníka- Áno.
Alina70
28.03.12,11:48
mooooooocenko dakujem
Alina70
30.03.12,11:37
mám daľšiu vec..
úhradu za vydanú faktúru mi došla na účet, dala som uhradiť aj do účtovného denníka tam som to našla, ale ked som si dala účet 221 tam to nikde nevidím.. urobila som niečo zle?
Žabinka
31.03.12,08:03
mám daľšiu vec..
úhradu za vydanú faktúru mi došla na účet, dala som uhradiť aj do účtovného denníka tam som to našla, ale ked som si dala účet 221 tam to nikde nevidím.. urobila som niečo zle?
Program automaticky nenahodí úhradu na 221. Ak si dovtedy účtovala úhrady na 211, tak nahodí do denníka 211, aj keď ako doklad uvedieš bankový výpis. Preto keď príde úhrada na účet, musíš skontrolovať, či máš zaúčtované v denníku na 221.
Alina70
03.04.12,10:54
oki... a potom mi nebude sedieť 211 ?
šak to je čudné akési
Ďakujem
Dav
03.04.12,11:02
Ak si to neskontroluješ, nebude sedieť ani 221, ani 211. Ak sa ti nechce stále prepisovať, urob si predkontáciie. Zvykni si vždy kontrolovať, na aký účet ti program zapisuje (automaticky "ťahá" naposledy použitý)
Alina70
03.04.12,11:09
jasné... a že dobrý progam...xixixixixixi
martina0203
03.04.12,11:31
no ja som s ním spokojná, chce to len pochopiť ho a naučiť sa kontrolovať po sebe veci..... ale inak sa mi s ním robí dobre.....
Dav
03.04.12,11:42
jasné... a že dobrý progam...xixixixixixi
Pár rokov v ňom robím a poznám aj ďalšie programy , tak mi to vychádza tak, že MRP je "blbovzdorné", a dá sa rýchlo naučiť s ním robiť, je priateľské k užívateľovi.
V každom programe treba zápisy zaúčtovať. V MRP mi to pripadá tak, že stačí vedieť účtovníctvo, nepotrebuješ ešte ďalšiu maturitu na obsluhu účtovného programu.
Tamila
03.04.12,11:42
Aj ja som s ním veľmi spokojná. Neviem, či je nejaký soft, ktorý sám rozhodne, kde má niečo zaúčtovať.
martina0203
03.04.12,11:55
Myslím si, že progrm je to dobrý, je ľahko pochopiteľný, nemám skúsenosti a inými programami, ale tak v skratke čo poznám je aj tak dobré pri každom programe kontrolovať sa, pretože žiadny program nieje tak dokonalý, aby vedel presne všetko, čo máš práve na mysli..... takže kontrola po sebe je pri každom dobrá........


Pár rokov v ňom robím a poznám aj ďalšie programy , tak mi to vychádza tak, že MRP je "blbovzdorné", a dá sa rýchlo naučiť s ním robiť, je priateľské k užívateľovi.
V každom programe treba zápisy zaúčtovať. V MRP mi to pripadá tak, že stačí vedieť účtovníctvo, nepotrebuješ ešte ďalšiu maturitu na obsluhu účtovného programu.


Aj ja som s ním veľmi spokojná. Neviem, či je nejaký soft, ktorý sám rozhodne, kde má niečo zaúčtovať.
Alina70
05.04.12,09:58
Pekný deň, prosím aký typ DPH mám dať pri faktúre zo švajčiarska za alkohol v MRP, platili sme DPH aj spotrebnú daň colnici,kde nám ju preclili...kurz som si dala, nahodila CH do kurzov v MRP a prepočítalo mi základ dane, ale DPH mi pri tom vyšla iná ako to čo mi vyrátala colnica, dala som 43 typ DPH, ale asi zle... prosím poraďte mi ako nahodiť túto fa aký typ DPH treba použiť....
ďakujem
prosím súrne
jankatoth
11.04.12,06:59
dobrý krásny dníček, rada by som sa Vas popýtala na skladové karty,ich vytvorenie a príjem .... ak môžem ešte jednu otázku, do pokladničnej knihy píšem PPD , VPD alebo len do účtovného denníka... berte ma tak , že podvojne účtovníctvo som si robila rekvalifikačným kurzom pred mesiacom a mrp vidím prvýkrat:) dakujem krásne za každu radu:)
Alina70
19.04.12,08:01
môžem dať do nákladov na repre,ubytovanie hosťa ?
Dav
19.04.12,08:10
môžem dať do nákladov na repre,ubytovanie hosťa ?
áno
Alina70
19.04.12,08:23
superrr...dakujem veľmi pekne