mishka_222
28.03.12,13:21
Ahojte poraďáci, v roku 2010 som mala TPP dva mesiace a 10 mesiacov som bola na rodičovskej dovolenke a pritom som mala príjem z prenájmu vo výške 3780 eur, daňové priznanie som odovzdala uplatnila som si paušál ale neviem či mám nárok na daňový bonus lebo zo závislej činnosti nie a či mám podať dodatočné danové priznanie a žiadať daňový bonus naspäť.

ďakujem za riešenie
ivustek
28.03.12,11:29
na DB máte nárok, podajte opravné DP do konca marca , nie dodatočné DP.


Nárok na DB:
Daňovník,

ktorý mal v zdaňovacom období zdaniteľné príjmy podľa § 5 zákona (t.j. príjmy zo závislej činnosti) aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy
alebo

ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 zákona (t.j. príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu) aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6 zákona
mishka_222
29.03.12,07:43
na DB máte nárok, podajte opravné DP do konca marca , nie dodatočné DP.


Nárok na DB:
Daňovník,

ktorý mal v zdaňovacom období zdaniteľné príjmy podľa § 5 zákona (t.j. príjmy zo závislej činnosti) aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy

alebo

ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 zákona (t.j. príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu) aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6 zákona






Dufam, že vám to príde ďakujem veľmi pekne