Šimčo
28.03.12,14:45
Dobrý deň,

Opäť mám nejaké tie nejasnosti, o ktorých by som sa potreboval poradiť. Som ešte stále evidovaný na ÚP a zohnal som si brigádu na 2 dni. Potrebujem aj kvôli týmto dvom dňom podávať na ÚP dohodu?

Chcel by som ešte vedieť či je možné ísť aj na viac dohôd o vykonaní práce u jedného zamestnávateľa, keď som evidovaný na ÚP a už som s ním jednu takú dohodu o vykonaní práce mal. Jedná sa mi o to, že v tejto dohode môžem robiť 350 hod/rok a na tej prvej, čo som s ním mal kedysi som mal napísaných len 70 odpracovaných hodín. Môžem s ním uzavrieť toľko dohôd, kým sa mi naplní tých 350 hod ročne? (Nemyslím tým viac dohôd súčasne u jedného zamestnávateľa).
Tweety
28.03.12,12:53
Dobrý deň,

Opäť mám nejaké tie nejasnosti, o ktorých by som sa potreboval poradiť. Som ešte stále evidovaný na ÚP a zohnal som si brigádu na 2 dni. Potrebujem aj kvôli týmto dvom dňom podávať na ÚP dohodu? Áno.

Chcel by som ešte vedieť či je možné ísť aj na viac dohôd o vykonaní práce u jedného zamestnávateľa, keď som evidovaný na ÚP a už som s ním jednu takú dohodu o vykonaní práce mal. Jedná sa mi o to, že v tejto dohode môžem robiť 350 hod/rok a na tej prvej, čo som s ním mal kedysi som mal napísaných len 70 odpracovaných hodín. Môžem s ním uzavrieť toľko dohôd, kým sa mi naplní tých 350 hod ročne? (Nemyslím tým viac dohôd súčasne u jedného zamestnávateľa). Môžeš mať aj viac dohôd, ale neviem, či to pomôže, pretože evidovaný nemôže zarobiť viac ako 139,90 € mesačne, inak bude vyradený.
V texte.
Šimčo
28.03.12,12:55
Áno. Nevadí, ja som chcel len vedieť či mi po skončení tej prvej môže urobiť ďalšiu, napr. na 50 hodín.
Šimčo
28.03.12,13:01
A ešte niečo. Už dávnejšie kamarát podpísal dohodu o vykonaní práce a zamestnávateľ mu do dohody napísal, že pracovnoprávny vzťah začína 15.2.2012, ale on išiel do práce až 27.2.2012. Môže to tak byť?
Tweety
28.03.12,13:02
A ešte niečo. Už dávnejšie kamarát podpísal dohodu o vykonaní práce a zamestnávateľ mu do dohody napísal, že pracovnoprávny vzťah začína 15.2.2012, ale on išiel do práce až 27.2.2012. Môže to tak byť?
PP vzťah začína až nástupom do práce.
Šimčo
28.03.12,13:03
To by malo presne sedieť, kedy asi ide do tej práce, ak sa nemýlim. Neviem ako pochodil na ÚP, lebo sa s ním už dlhšiu dobu nestýkam.
Šimčo
28.03.12,13:07
Takže bolo to v poriadku nakoniec? Aj keď on tú dohodu na ÚP priniesol asi 4 dni pred nástupom do práce?
Ja som si myslel, že keď je v dohode napísané pracovnoprávny vzťah začína vtedy a vtedy, tak vtedy aj naozaj musí ísť do práce. Ako by potom ÚP vedel, že nerobil od toho 15., ale až od 27.?
Tweety
28.03.12,13:10
Takže bolo to v poriadku nakoniec? Aj keď on tú dohodu na ÚP priniesol asi 4 dni pred nástupom do práce?
Ja som si myslel, že keď je v dohode napísané pracovnoprávny vzťah začína vtedy a vtedy, tak vtedy aj naozaj musí ísť do práce. Ako by potom ÚP vedel, že nerobil od toho 15., ale až od 27.?
Úrad práce zaujíma hlavne výška odmeny na dohodu.
Šimčo
28.03.12,13:15
Doklad o mzde musím nosiť kedy presne. Vždy na konci mesiaca alebo v deň kedy sa mám hlásiť?