pyton
08.02.06,12:45
A máte niekto skúsenosti s bilingválnymi gymnáziami??
Napr. s Novohradskou /BA/???
maja
08.02.06,12:11
Moje dievčatá chodia na anglické. Na 5-ročnom je vyššia úroveň jazyka, ako na 8-ročnom. Košice
pyton
09.02.06,09:04
Dík Maja za reakciu, myslím, že u vás v Košiciach je aj aj jedna trilingválna trieda. Aspoň niekto vidí, akým smerom sa treba uberať :p. V BA je bilingválne /štátne/ len jedno aj to spolu s romistikou. Škoda, že sa nikto neozval, ako to tam je :confused: Maja, vy ste spokojní?
ilona
09.02.06,09:50
Moja dcéra chodila na bilingválne francúzske do Žiliny.Tá úroveň jazykov sa nedá porovnať so žiadnou školou ,je to rozdiel potom aj na výške a myslím,že aj celkový rozhľad je väčší.Dcérka si to vždy pochvaľovala.
maja
09.02.06,11:24
My sme spokojní, staršia chodila do jazykovej ZŠ a teraz je na 5-ročnom. Menšia je tam na 8-ročnom len prvý rok, tak uvidíme. Obidve keď skončia budú mať štátnice z angličtiny plus medzinár. skúšky (aké to teraz nevie), ale na tom 5-ročnom tie skúšky sú o stupeň obtiažnejšie.
accad
09.02.06,15:08
Máme skúsenosť s francúzskym bilingválnym gymnáziom na Metodovej v BA. Začiatky boli náročné. Porovnať úroveň s inou školou nevieme. Najväčší pokrok bol v ročníkoch, keď mali konverzácie s francúzskymi lektormi. Vo vyšších ročníkoch sú už zameraní skôr na odborné predmety a s tým spojené odborné výrazy, vypracovanie tém písomnou formou a pod. Ide o to, čo od školy očakávate. Určite sa tam naučia cudzí jazyk lepšie, nakoľko s ním pracujú oveľa intezívnejšie ako na bežných stredných školách. Čo sa týka odborných predmetov, idú trochu podľa inej metodiky prispôsobenej učebniciam. Pri prijímacich pohovoroch na VŠ môžu mať problém, že sú im odborné výrazy známejšie v cudzom jazyku ako v slovenčine. To ale vyriešia prípravné semináre na VŠ, internet a učebnice z klasických SŠ. Maturity v cudzom jazyku sú uznávané pri prijímacích pohovoroch na VŠ napr.vo Francúzsku.
lilyyy
09.01.08,18:55
moja dcerka chodi na 5 rocne anglicke sukromne bilingvalne gymnazium C.S. Lewisa....je to cirkevne gymnazium v bratislave a velmi si ho chvali...
pazo
09.01.08,19:26
moja dcerka chodi na 5 rocne anglicke sukromne bilingvalne gymnazium C.S. Lewisa....je to cirkevne gymnazium v bratislave a velmi si ho chvali...

Treba len podotknúť, že hoci je to církevné gymnázium, príslušnosť k akejkoľvek církvi nie je podmienkou a škola je otvorená aj pre nevercov. Má výbornú úroveň, ale štúdium je tam náročné. Držím im palce.
Bionda
10.01.08,15:07
O bilingválnych gym. som počula aj od niektorých rodičov ponosy, že študenti nie sú až tak podrobne pripravení na prijímačky na vysoké školy ako klasické, nakoľko sa to učia v inom jazyku a nikdy to tak dokonale nepochopia ako v rodnom. Inak si myslím , že je to fajn, len naozaj tam musia byť deti, ktoré majú na jazyky vlohy, inak by to bolo len trápenie.
Johanka
10.01.08,15:16
Treba len podotknúť, že hoci je to církevné gymnázium, príslušnosť k akejkoľvek církvi nie je podmienkou a škola je otvorená aj pre nevercov. Má výbornú úroveň, ale štúdium je tam náročné. Držím im palce.
Ja tam teraz jedného neverca prihlasujem :). Boli sme na dni otvorených dverí na viacerých školách, ale tu to bolo o tom , aby naozaj zaujali. Osobne sa mi ich koncepcia veľmi páči, uvidíme aká bude realita, teda ak bude syn prijatý.
holubička1
11.01.08,08:46
Moja dcéra chodí na španielske biligv. gymnázium do 3. ročníka. Dá sa povedať, že je to náročné hlavne v odborných predmetoch ako fyzika, chémia a biológia, ktoré asi veľmi v praxi nevyužije. Nároky sú tam dosť vysoké. Učí sa síce veľmi dobre ale aj sa dosť drví Neviem síce čo bude ďalej, ako s vysokou, je to dosť ďaleko, ak by sa nedostala bude tozaujímavé, kde u nás využije tento jazyk, má síce aj angličtinu, ale nie tak intenzívne.
Johanka
11.01.08,08:50
Nuž, mamička musí zarobiť a poslať ju na VŠ do španielsky hovoriaceho sveta :).
holubička1
11.01.08,09:53
Nuž, mamička musí zarobiť a poslať ju na VŠ do španielsky hovoriaceho sveta :).
No Johanka, musím sa vážne nad tým zamyslieť:confused:. Pri mojich príjmoch to veru potrvá:confused:
Gabi03
11.01.08,10:13
Holubička... čo nevidieť, budeme prijímať nového zamestnanca s podmienkou španielskeho jazyka. Asi ju nebudeme prijímať, ale ten jazyk je aspoň z nejakej časti vyžadovaný. ;)
Johanka
11.01.08,10:44
No Johanka, musím sa vážne nad tým zamyslieť:confused:. Pri mojich príjmoch to veru potrvá:confused:
Nezamýšľaj sa dlho .... zvýš úsilie aj ceny :D.
holubička1
11.01.08,15:44
Nezamýšľaj sa dlho .... zvýš úsilie aj ceny :D.
Úsilie možno pri mojom zdraví asi ani nie a ceny, v pn sa moc nedarí vytiahnuť viac peňazí, sú tam škroby....;)
misomiso
11.01.08,16:14
Holubička... čo nevidieť, budeme prijímať nového zamestnanca s podmienkou španielskeho jazyka. Asi ju nebudeme prijímať, ale ten jazyk je aspoň z nejakej časti vyžadovaný. ;)

Predavate ARDO?
Bionda
14.01.08,16:41
Treba si aj uvedomiť, že 70% sveta hovorí španielskym jazykom.
Gabi03
15.01.08,06:48
Predavate ARDO?

Nie! :D Ako si prišiel k ARDO? :rolleyes:
lilyyy
15.01.08,17:54
tak dufam ze ak tam buda vas syn prijaty tak tam bude stastny...moja dcerka je tam teraz v 1 rocniku a hovori ze sa tam ma dobre. Su rozdeleni do skupin podla znalosti anglictiny takze sa tak ucia lepsie ale maju tej anglictiny dost vela.
pazo
06.02.08,13:04
Treba si aj uvedomiť, že 70% sveta hovorí španielskym jazykom.
Ako si došiel k takému číslu, počítaš tam aj Číňanov?
matusicek
29.02.08,16:56
Ja by som poprosila niekoho, koho dieťa chodí alebo chodilo na bilingválne gymnázium na Metodovu o info, čo sa týka prijatia...sú prijímačky veľmi náročné a či sú v triede len žiaci, ktorí mali na ZŠ čisté jednoty, resp.či ste vnímali tieto veci okolo, než ste dieťa na túto školu prihlásili. Moje dieťa by tam veľmi chcelo ísť, zatiaľ sú len samé jednotky, no mám obavy, keďže sa hlási dosť žiakov, či sa tam dostane. Vopred ďakujem.
peace4all
22.03.09,17:12
Prosim Vas poradite mi niekto ci je na bilingvalnej skole cs lewisa aj internat , byvam v trencine a chcela by som navstevovat tuto skolu .
ivka70
22.03.09,18:20
vseobecne v BA nie je problem umiestnit stredoskolaka na stredoskolsky internat, existuju internaty kokretnych skol, dcera byvala tu:

www.krupa-dm.sk co je sukromny internat, ale podmienky rovnake ako na inych internatoch - vychovavatelia, vecierky o 22,00 a pod.

Chodila na IB studium na gymnaziu J. Hronca http://ib.gjh.sk/
je to medzinarodna skola, uplne iny sposob studia ako na klasickom gymnaziu, cele studium iba v Aj, ale ona si pochvalovala velmi.

Na tomto gymnaziu je aj bilingvalne anglicke, zaujem vzdy prekracuje kapacity, a dost jej spoluziakov prislo z bilingvalnych gymnazii.
ivka70
23.03.09,11:39
inak www.gjh.sk
mondes
10.11.12,20:09
Dobrý večer, moja dcéra je ôsmačka a má záujem študovať na bilingválnom gymnáziu v angličtine. Prosím Vás, aké máte skúsenosti s týmto typom gymnázií? Oplatí sa? Existuje aj štátne bilingválne gymnázium? Je to finančne náročné? Vraj už namiesto deviateho ročníka by mohla nastúpiť na bilingválne gymnázium. Je to pravda? Pre nás najbližšie takéto gymnázium je v Prešove. Prosím, kto má skúsenosti, nech sa podelí. Vďaka.
maja
10.11.12,20:25
Na bilingválne sa dá ísť aj z 8meho ročníka.Naša si išla vyskúšať prijímačky ako osmačka,aby vedela čo ju o rok čaká. Prijali ju a bolo po probléme, tým že to išla len na skúšku nebola v strese. Vrelo odporúčam už len kvôli tomu. Chodila na cirkevné a školné bolo 67 eur ročne, Košice GJAK.SK Ale študovala 5 rokov, prvý ročník bol zameraný hlavne na jazyk. Vo štvrtom ročníku maturovala so slovenčiny a zvyšok v piatom. Z angličtiny má štátnicu.
mondes
10.11.12,20:32
Ďakujem pekne. Ale čo znamená GJAK.SK? A prešovské gymko nepoznáte? My to máme oveľa bližšie. Do Košíc je to pre ňu ďaleko a nechcela by som ju dávať na internát. Mimochodom dalo niečo Vašej dcére to gymko? Mala lepšiu možnosť dostať sa na výšku?
mondes
11.11.12,08:41
Skúsim ešte túto tému posunúť, nakoľko mám záujem o informácie ohľadom gymnázia na Konštantínovej 2 v Prešove. Prosím Vás, čo viete o tom, ako sa tam vyučuje angličtina? Zaujíma ma napr. či majú aj lektora, či sa aj ostatné predmety učia v angličtine a či sú profesori na dobrej úrovni vo výučbe angličtiny. Prosím Vás, ak máte nejaké info, tak budem rada, ak sa podelíte. Vďaka.
mondes
13.11.12,16:57
Skúsim ešte túto tému posunúť, nakoľko mám záujem o informácie ohľadom gymnázia na Konštantínovej 2 v Prešove. Prosím Vás, čo viete o tom, ako sa tam vyučuje angličtina? Zaujíma ma napr. či majú aj lektora, či sa aj ostatné predmety učia v angličtine a či sú profesori na dobrej úrovni vo výučbe angličtiny. Prosím Vás, ak máte nejaké info, tak budem rada, ak sa podelíte. Vďaka.

Posúvam.
Soňula
14.11.12,06:40
Ahojte, ja by som mala záujem o niake info ihĺadom bylingvalneho gymnázia v Žiline . Dcéra tam chce isť. Zatiaľ je len osmačka, boli sme na dni otvorených dverí, pačilo sa jej.