janeb
28.03.12,20:01
Mám otázku: vznikli sme 1.10.2011 ako SVB. Nemáme zdaňované príjmy. Musíme podávať DP aj keď nulové?
jajarka
04.04.12,06:25
Naše spoločenstvo podalo nulové daňové priznanie. Názor jednotlivých daňových úradov je odlišný, pretože niektoré zastávajú stanovisko, že SVB nemá pridelené IČ DPH, teda by ani nemalo podávať daňové priznania. Ja osobne si myslím, že je lepšie ho podať, ako neskôr riešiť nejaký problém.
Llívia
04.04.12,06:40
Mám otázku: vznikli sme 1.10.2011 ako SVB. Nemáme zdaňované príjmy. Musíme podávať DP aj keď nulové?


Naše spoločenstvo podalo nulové daňové priznanie. Názor jednotlivých daňových úradov je odlišný, pretože niektoré zastávajú stanovisko, že SVB nemá pridelené IČ DPH, teda by ani nemalo podávať daňové priznania. Ja osobne si myslím, že je lepšie ho podať, ako neskôr riešiť nejaký problém.

Máte príjem za správu?
akimo
04.04.12,07:13
ja daňové priznanie i keď nulové každý rok podávam . Nemám s tým problém.
Llívia
04.04.12,09:37
ja daňové priznanie i keď nulové každý rok podávam . Nemám s tým problém.

Čo to je "nulové priznanie"? Vypísané samé nuly? Ak má SVB príjem za správu, nikdy nebude daňové priznanie také, že v ňom budú len samé nuly.
akimo
04.04.12,09:55
v daňovom priznaní píšem samé nuly , ostatné vypisujem vo výkaze o príjmoch a výdajoch. sme predsa neziskovka. poradili mi to už pred piatimi rokmi priamo na daňovom úrade . predtým predseda daňové nepodával vôbec .
janeb
10.04.12,11:54
príjem za správu máme, ale je na základne dohôd vyplatený predsedovi a rade SVB a zdaňuje sa im. Iné príjmy nemáme.
Llívia
11.04.12,04:40
príjem za správu máme, ale je na základne dohôd vyplatený predsedovi a rade SVB a zdaňuje sa im. Iné príjmy nemáme.
Zákon o dani z príjmov
§ 41 Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie
(1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane. Rovnako nemusí podať daňové priznanie daňovník, ak má príjmy len podľa § 13 ods. 2 písm. a) a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43.

Príjem za správu je predmetom dane a zároveň je oslobodený od dane (oslobodený od dane nemôže byť príjem, ktorý nie je predmetom dane):

§ 13 Oslobodenie od dane
(2) Od dane sú oslobodené aj
d) úhrady za výkon správy bytov vo vlastníctve bytových družstiev spravovaných týmito bytovými družstvami a za výkon správy bytov spoločenstvami vlastníkov bytov,

Keď má SVB príjem za správu, nemalo by byť daňové priznanie nulové (vypísané len samé nuly).