robbco
29.03.12,01:30
Zdravim. Chcem sa spytat ci sa plati dan z predaja nehnutelnosti zdedenej vnukom po starkej, ktora mala 2 synov pricom ho zdedi s povinnostou vyplatit stryka. 1/2 v priamom rade ( vnuk po starkej-syn sa zriekol v porspech vnuka) , ale druhu 1/2 zdedi s povinnostou vyplatit stryka sumou v hodnote polovice bytu. Je vnuk povinny platit pri predaji dan z tejto polovice, alebo sa pocita ze je v priamom rade po starkej a nie je podstatne ze polovicu musel vyplatit. Vdaka.
bubkoch
29.03.12,05:14
Zdravim. Chcem sa spytat ci sa plati dan z predaja nehnutelnosti zdedenej vnukom po starkej, ktora mala 2 synov pricom ho zdedi s povinnostou vyplatit stryka. 1/2 v priamom rade ( vnuk po starkej-syn sa zriekol v porspech vnuka) , ale druhu 1/2 zdedi s povinnostou vyplatit stryka sumou v hodnote polovice bytu. Je vnuk povinny platit pri predaji dan z tejto polovice, alebo sa pocita ze je v priamom rade po starkej a nie je podstatne ze polovicu musel vyplatit. Vdaka.

dan z predaja nehnutelnosti neexistuje ...
ale asi si myslel dan z prijmu z predaja nehnutelnosti ... kedze ide o dedica v priamom rade, táto sa neplati, pokial doba, pocas ktorej vlastnil nehnutelnost porucitel a dedic, je v súcte viac ako 5 rokov
trenerka07
29.03.12,06:41
Dobry deň, po smrti otca v roku 2009 prebehlo dedicske konanie jednalo sa o 3-izbovy byt ktorí moji rozvedeni rodicia nemali v osobnom vlastnictve. Dedili sme traja surodenci byt ktorý bol v roku 2009 ohodnotený na 33 900 € bratia ustupili svoju cast v prospech mna. Podiely som im už vyplatil. V roku 2009 som byt odkupila do osobneho vlastnictva od bytového družstva za nulovú sumu len poplatky som platila. v katastri som vlastnik ja a manžel.Tento rok by som byt chcela predat za 30 000€. za sumu nižšiu ako bola obstarávacia suma môjmu súrodencovi. Aka bude dan z predaja bytu trvaly pobyt tam nemam len bratia. a ani podmienku 5 rokov nesplnam. Z akej sumy sa bude vypocitavat dan? Je to mozno trochu komplikovane ale bola by som velmi vdacna za radu dakujem.
robbco
30.03.12,06:33
dakujem za odpoved. Samozrejme dan z prijmu. Takze aj cast ktoru vyplati strykovi sa povazuje za zdedenu a nie za kupenu? Lebo po strykovi nie je v priamom rade....Takze sa to povazuje za dedenie po starkej? Vdaka