lenka_bodorova
29.03.12,06:47
Dobrý deň,

už dávnejšie som nerobila ukončenie pracovného pomeru na dobu určitú. Aké sú moje povinnosti ako zamestnávateľa?
Zamestnancovi vystavím zápočtový list, ktorý mu odovzdám.
Do 8 dní ho odhlásim zo SP a ZP.
Ešte by sa malo robiť niečo s evidenčným listom dôchodkového zabezpečenia??? To presne neviem. Prosím o doplnenie a poradenie. Ďakujem
vieraaaa
29.03.12,05:05
Dobrý deň,

už dávnejšie som nerobila ukončenie pracovného pomeru na dobu určitú. Aké sú moje povinnosti ako zamestnávateľa?
Zamestnancovi vystavím zápočtový list, ktorý mu odovzdám. Áno.
Do 8 dní ho odhlásim zo SP a ZP. ZP do 8 dní, SP v deň ukončenia PP, najneskôr nasledujúci deň.
Ešte by sa malo robiť niečo s evidenčným listom dôchodkového zabezpečenia??? To presne neviem. Po výplate vypíšeš a odošleš ELDP na SP. Tak isto po poslednom vyúčtovaní zašleš zamestnancovi "Potvrdenie k RZD". Prosím o doplnenie a poradenie. Ďakujem
Odpovede v texte.
lenka_bodorova
29.03.12,08:04
Ďakujem.
A ešte by som sa chcela spýtať, že keď kolegiňa v minulosti neposielala listy DLDP na SP, čo s tým môžem spraviť, mám im to tam poslať dodatočne?
iveta30
29.03.12,08:09
ELDZ treba určite poslať aj ked dodatočne so sprievodným listom. V prípade nástupu zamestnanca na dôchodok, mal by problém on aj vy.
lynn
14.05.12,06:44
Dobrý deň,
vypĺňam tlačivo zápočet rokov pre nášho zamestnanca. Ak by som mu vystavila potvrdenie o odpracovaných rokoch v našej firme, nemám žiaden problém. Zamestnanec by však chcel, aby som mu vystavila potvrdenie za predchádzajúce zamestnania. Potrebujem na tento účel originál zápočtov od predchádzajúcich zamestnávateľov, alebo mi stačia kópie? Ale základný problém mám v tom, že pracovník bol v požadovanom období aj evidovaný nezamestnaný a trvá na tom, že toto obdobie mu máme zahrnúť do zápočtu rokov? Má pravdu a ktorý paragraf Zákonníka práce to umožňuje? Prosím, poraďte mi.
Ďakujem
veronikasad
14.05.12,06:48
Dobrý deň,
vypĺňam tlačivo zápočet rokov pre nášho zamestnanca. Ak by som mu vystavila potvrdenie o odpracovaných rokoch v našej firme, nemám žiaden problém. Zamestnanec by však chcel, aby som mu vystavila potvrdenie za predchádzajúce zamestnania. Potrebujem na tento účel originál zápočtov od predchádzajúcich zamestnávateľov, alebo mi stačia kópie? Ale základný problém mám v tom, že pracovník bol v požadovanom období aj evidovaný nezamestnaný a trvá na tom, že toto obdobie mu máme zahrnúť do zápočtu rokov? Má pravdu a ktorý paragraf Zákonníka práce to umožňuje? Prosím, poraďte mi.
Ďakujem
Na aký účel to potvrdenie potrebuje ? Nárok na dovolenku od 1.1.2012 sa už neposudzuje podla dlžky odpracovanej doby (vrátane náhradných dôb), ale podľa veku zamestnanca. Dovolenku vo výmere 5 KT má po dovršení veku 33 rokov.
lenka_bodorova
18.06.12,10:59
Teraz som robila ELDP pre zamestnanca a zaskočila ma kolónka podpis poistenca - teda ho musí najprv zamestnanec podpísať až potom ho môžem poslať na SP. Asi nie si myslím, len sa chcem ujistiť. Ďakujem
Katarína75
18.06.12,12:59
V SP som bola poucena, ze podpis zamestnanca mas mat pre vlasnu potrebu, ale ELDZ co vystavujem cez program v pocitaci stale odovzdavam nepodpisany. Este mi ho SP nevratila. (moja skusenost)
truch
18.06.12,13:03
ja som musela ELDP znovu vytlačiť a zaniesť podpísané a neprehnuté:( vraj sa to potom nedá skenovať:(
ingak
18.06.12,13:16
Podpis zamestnanca nie je nutny. Kedze zamestnanec uz nie je, aby ho podpisal, tak posielame nepodpisane a nikdy nam to nevratili.


Podpis zamestnanca je nutný, bez neho ti SP vráti ELDP.
lenka_bodorova
19.06.12,05:21
Počíta sa do VZ aj preplatená dovolenka, lebo zamestnanec mal v roku 2012 220,- eur preplatená dovolenka, iný príjem nemal bol na PN ale do VZ mi to neberie, tak neviem či to tam má byť. Ale nenašla som, že by sa to tam nezahŕňalo. Ďakujem