Smithi
29.03.12,07:48
Ahoj chcel by som si zalozit popri praci zivnost a vytvorit si eshop kde by som predaval urcite produkty.Kedze som v takychto veciach totalny zaciatocnik mam par otazok. Vopred dakuj
em za seriozne odpovede.
1.Ake uctovnictvo bude premna vyhodne viest? Cital som nanete nieco o pausalnych vydavkoch a jednoduchom uctovnictve c o by bolo premna vyhodnejsie ? Nebudem platcom dph
2.Mam si viest uctovnictvo sam alebo to zverit odbornikom?
3.Kolko by ma priblizne stalo nehat si viest uctovnictvo u odbornikov viem ze ceny sa roznia ale aaspon priblizne dajme tomu se masacny zisk by som mal 200-300e pri takom mensom zisku sa mi oplati nehat uctovnictvo na odbornu firmu? Neviem vobec kolko si zato pytaju

Vdaka :)
Smithi
29.03.12,05:54
A ospravedlnujem sa ze som to dal do temy podvojne uctovnictvo chcel som to dat do temy zaciname nevsimol som si ze to je podtema podvojneho uctovnictva prosim moderatora nech moju otazku presunie kde patri Dakujem
Dáša_
29.03.12,05:56
ak budeš niečo nakupovať a potom to predávať, tak paušálne výdavky sú zrejme nevýhodné. Teda pokiaľ nebude tvoja prirážka niekde okolo 100% :)
Smithi
29.03.12,06:02
Ano budem nakupovat urcite produkty z velkoobchodu a potom ich predavat dalej prirazky budu v rozpeti 5-30% takze premna ostava viest si JU len neviem ci to zvladnem sam a ci sa mi pri ziskoch dajme tomu 200-300e oplati nehat si viest uctovnictvo u odbornikov kolko by ma to asi (aspon priblizne) vyslo ? Vdaka
Dáša_
29.03.12,06:17
jednoduché účtovníctvo nie je tak zložité. Ale zaleží na tom, či máš aspoň trochu vzťah a tiež, čo vlastne s obchodom plánuješ ďalej.
Na jednej strane je dobré vedieť o čom to účtovníctvo je. Na druhej strane - treba k tomu vedieť a občas aj študovať.

Je to na zváženie
Smithi
29.03.12,16:55
Vie mi este niekto odpovedat na 3tu otazku kolko (priblizne ) stoji to uctovnictvo u odbornej firmy ci sa mi to pri zisku cca 200-300e/mesiac oplati DAKUJEM :)
AdelaS
01.04.12,21:09
To, či sa ti to oplatí, musíš posúdiť sám. Ak si necháš viesť účtovníctvo u nejakej FO, pokiaľ viem, stojí to cca 100 - 150 EUR mesačne, ak si necháš účtovníctvo robiť u odbornej firmy, tam sa platí cca 300 - 500 EUR. Všetko záleží od toho, koľko by toho mali ma robote. Teda aspoň ja viem toľko, možno sa nájde niekto, kto má presnejšie informácie.
tictac7
01.04.12,21:29
To, či sa ti to oplatí, musíš posúdiť sám. Ak si necháš viesť účtovníctvo u nejakej FO, pokiaľ viem, stojí to cca 100 - 150 EUR mesačne, ak si necháš účtovníctvo robiť u odbornej firmy, tam sa platí cca 300 - 500 EUR. Všetko záleží od toho, koľko by toho mali ma robote. Teda aspoň ja viem toľko, možno sa nájde niekto, kto má presnejšie informácie.

Nie je rozdiel v cene medzi odbornou firmou a FO. Rozdiel sa odvíja od záruk, od počtu dokladov, od povinností, ktoré subjekt má voči DÚ, SP, ZP, ŠÚ..... Odborná firma od 300 éčiek? To neviem, odkiaľ si zobrala.....
AdelaS
05.04.12,07:28
Z praxe, priateľu, ver, či never...