Viera25
29.03.12,08:30
Pri prijmoch podla par.6 ods.1 a 2 uplatňujem preukaz.vydavky podla par.6 ods.14
to znamená, že to zaškrtnem, keď vediem normalne jednoduche učtovnictvo? Ďakujem.
veronikasad
29.03.12,06:32
(14) Daňovník vykonávajúci podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo dosahujúci príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu podľa odsekov 1, 2 a 4 za podmienok, že túto činnosť vykonáva samostatne bez zamestnanca, dosiahol z tejto činnosti v bezprostredne predchádzajúcom zdaňovacom období príjmy (výnosy) nepresahujúce sumu 170 000 eur a uplatňuje pri týchto príjmoch (výnosoch) preukázateľné daňové výdavky, môže viesť počas celého zdaňovacieho obdobia daňovú evidenciu o
a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov, 1)
b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, využívaných na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť,
c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.
Viera25
29.03.12,06:39
prave to mi nie je jasne, ak má SZČO zamestnancov a prijmy nad 170 000 eur, tak vedie ake učtovnictvo?
veronikasad
29.03.12,07:56
prave to mi nie je jasne, ak má SZČO zamestnancov a prijmy nad 170 000 eur, tak vedie ake učtovnictvo?
SZČO sa môže rozhodnúť, či bude viesť JU alebo PU.
Pri obrate nad 170 000€ nemôže viesť daňovú evidenciu

mimotemyVierka, vieš vôbec čo je to daňová evidencia ?
IVEB
29.03.12,08:13
Nehnevajte sa na mňa , ale táto otázka tu na porade už bola preberaná tisíckrát. / čo zaškrtnúť/, len treba hľadať. Opakujem preukázateľné výdavky podľa §6 ods.14 nie je jednoduché účtovníctvo. T.zn. na DP nezaškrtneš nič.