REKTOR
08.02.06,13:17
dobrý deň,

poraďte mi, chceme si zakúpiť nový sw do firmy, má to byť PÚ a Mzdy. Terza majú v KROSe dobrú akciu, no nechcem sa ulakomiť. Je to dobrý SW? čo chybovosť? Ako poradia? :confused:

Či radšej ignorovať akciu :mee: a poobzerať sa po inom SW i keď bude drahší? :D

ďakujem
ajacik
08.02.06,12:28
Ja mám omegu. SOm s ňou spokojná a vrelo odporúčam. Podľa môjho je úplne postačujúca.
evelien
08.02.06,12:30
Ja si pochvalujem oba, je uplne jednoduchy a aj nasa uctovnicka, ktora pracuje s viacerymi uct. programami, hovori, ze je z nich OMEGA najlepsia.
Tatiana
08.02.06,12:46
dobrý deň,

poraďte mi, chceme si zakúpiť nový sw do firmy, má to byť PÚ a Mzdy. Terza majú v KROSe dobrú akciu, no nechcem sa ulakomiť. Je to dobrý SW? čo chybovosť? Ako poradia? :confused:

Či radšej ignorovať akciu :mee: a poobzerať sa po inom SW i keď bude drahší? :D

ďakujem
Kros - omega, olymp, alfa - je na nezaplatenie.
ivet.b
08.02.06,12:55
Lepsi software ako Alfu a Omegu nepoznam. Aktuality hned zapracuju do programu, ak mate nejaky napad na vylepsenie, staci im zavolat a programatori hned pracuju na novej verzii, pristup je uzasny.
A to som preluskala uz kopec softwarov.
Vrelo odporucam.
luebchenko
08.02.06,13:13
Súlasím so všetkými chválami - mám Alfu, Omegu aj Olymp (mzdy) - maximálna spokojnosť. Jediné čo ma štve, že som si dokúpila Alfu vo vianočnej akcii s 20% zľavou a včúľ je 50% :D!!! A možno ešte jedna výhrada- hot line im funguje len do 15, alebo 15.30! A ja koľkokrát ponocujem a o takej 18-19-tej nie je šanca sa dakam dovolať, ak náhodou trebahttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif Ale inak, ako vravím - max.spokojnosť.
Jozef Mihál
08.02.06,13:15
To je také lákavé, že sám uvažujem o kúpe Alfy na vedenie evidencie výdavkov mojej manželky.
lulinka13
08.02.06,13:34
Trápnosť tejto témy ma len viac utvrdzuje v názore, že kvalita a etika tohto servera zo dňa na deň stráca kvalitu a server sa prepožičiava na podobné trápnosti.
Už by sa mohli konečne prevádzkovatelia zamyslieť nad filtrovaním podobných reklamných trápností.
Verím, že ostatní distribútori účtovného softvéru nepodľadnú podobnénej lacnej reklamnej trápnosti.
ivet.b
08.02.06,13:38
Nie si nahodou sama dodavatelom nejakeho uctovneho softwaru?
Pretoze inak by Ti nemohlo vadit prezentovanie nazorov na uvedeny produkt, ked si vsetky tie chvaly zasluzi.:mad:
Jozef Mihál
08.02.06,13:42
lulinka13, ja som od konkurencie KROSu, čo nezakrývam, viď môj profil (viď profil lulinka13 - zamestnanie: "iné").

Produkty KROSu sú skutočne v danej kategórií pravdepodobne jednotka.
Manual
08.02.06,13:44
Trápnosť tejto témy ma len viac utvrdzuje v názore, že kvalita a etika tohto servera zo dňa na deň stráca kvalitu a server sa prepožičiava na podobné trápnosti.
Už by sa mohli konečne prevádzkovatelia zamyslieť nad filtrovaním podobných reklamných trápností.
Verím, že ostatní distribútori účtovného softvéru nepodľadnú podobnénej lacnej reklamnej trápnosti.
Lulinka13 a čo Ti tu vadí ? Si na stránke www.porada a tak sa tu radí ako čo vylepšiť a pomôcť jeden druhému. A že niekto hovorí o spokojnosti s nejakým programom ? To predsa nie je trápna reklama ako píšeš. Aj ja mám od Krosu všetky tri Alfa, Olymp, Omega a čo je na tom špatné, keď o nich zákazník povie verene že sú dobré ? Alebo si myslíš, že každý kto má od Krosu SW dostáva za to nejakú províziu ?:D:D:D
Jozef Mihál
08.02.06,13:45
Okrem toho KROS regulérne na Porade inzeruje a tým Poradu finančne podporuje. Nemyslite si, že Richard žije len z úspor.
otázka
08.02.06,13:48
Ja som tiež pevne rozhodnutá 50% zľavu využiť. To je zatiaľ najlepšia ponuka od Krosu a konečne nebudem mať pod ikonami Omegy a Olympu len demoverzie.
miro_mr
08.02.06,14:36
Ci je SW dobry potvrdia najskor jeho uzivatelia. Preto som rad za taketo nazory. Nazory uzivatelov pre mna su rozjodujucim meritkom, k tomu ak priratam aj objektivne vyjadrenie "konkurencie" tak si idem hned objednat Alfu pre svoju manzelku.
Pouzivame totiz na vyhotovovanie faktur a sledovanie vydajov a prijmov program Money - dan platime len "pausalne" vydavky. Money vsak po roku zacalo vyhadzovat hlasenie ze ak nezaplatime rocny poplatok tak ze nebude sa dat upgradovat a musime to hlasenie pracne preklikavat.
Pri kupe tohoto programu sme nedostali informaciu, ze zaplatenim ceny za program je to len na jeden rok a potom ze nas bude obtazovat akesi hlasenie.
Takze teraz si pripadame ako uzivatelia nezaregistrovanej sharewareovej verzie. O tomto chovani sme neboli dopredu pri kupe upozorneny.
A to je druhy dovod preco ihned idem tu Alfu objednat.
Vdaka za nazory.
Miro
vladan
08.02.06,14:40
Ci je SW dobry potvrdia najskor jeho uzivatelia. Preto som rad za taketo nazory. Nazory uzivatelov pre mna su rozjodujucim meritkom, k tomu ak priratam aj objektivne vyjadrenie "konkurencie" tak si idem hned objednat Alfu pre svoju manzelku.
Pouzivame totiz na vyhotovovanie faktur a sledovanie vydajov a prijmov program Money - dan platime len "pausalne" vydavky. Money vsak po roku zacalo vyhadzovat hlasenie ze ak nezaplatime rocny poplatok tak ze nebude sa dat upgradovat a musime to hlasenie pracne preklikavat.
Pri kupe tohoto programu sme nedostali informaciu, ze zaplatenim ceny za program je to len na jeden rok a potom ze nas bude obtazovat akesi hlasenie.
Takze teraz si pripadame ako uzivatelia nezaregistrovanej sharewareovej verzie. O tomto chovani sme neboli dopredu pri kupe upozorneny.
A to je druhy dovod preco ihned idem tu Alfu objednat.
Vdaka za nazory.
Miro

Miro, podľa mňa, každý softvér má takýto systém: najprv zaplatíš kúpu softu a máš ho legislatívne ošetrovaný jeden rok "zdarma", ostatné legislatívne zmeny si musíš platiť ročným poplatkom ... rovnako to má ošetrené aj Kros, platíš si ročnú licenciu zato, že sa ti starajú o program, aby si mal všetko aktualizované ;)
miro_mr
08.02.06,14:52
Miro, podľa mňa, každý softvér má takýto systém: najprv zaplatíš kúpu softu a máš ho legislatívne ošetrovaný jeden rok "zdarma", ostatné legislatívne zmeny si musíš platiť ročným poplatkom ... rovnako to má ošetrené aj Kros, platíš si ročnú licenciu zato, že sa ti starajú o program, aby si mal všetko aktualizované ;)
OK Vladka, ale ked nemam zaujem o dalsie upgradovanie, lebo ho pouzivam len na faktury, tak mi staci ak ma program upozorni na to ze neni aktualny ze je treba zaplatit udrziavaci poplatok a dost. Ak nezaplatim nech sa zablokuje na danej funkcnosti a hotovo, ale nech mi tam stale nedava pri spusteni hlasenie, ktore sa musi pracne odklikavat pri kazdom spusteni - to povazujem za nemiestny natlak na mna aby som zaplatil poplatok aj ked o upgrade nestojim - lebo pre moju potrebu mi to staci za co som uz zaplatil.
Jasna vec ak by som viedol uctovnictvo tak som vdacny za legislativne upravy a pod. ale ja nim len vystavujem faktury. A to hlasenie mi ako cloveku ktory sam vyvija sw robi problemy "psychickeho charakteru".
vladan
08.02.06,14:58
OK Vladka, ale ked nemam zaujem o dalsie upgradovanie, lebo ho pouzivam len na faktury, tak mi staci ak ma program upozorni na to ze neni aktualny ze je treba zaplatit udrziavaci poplatok a dost. Ak nezaplatim nech sa zablokuje na danej funkcnosti a hotovo, ale nech mi tam stale nedava pri spusteni hlasenie, ktore sa musi pracne odklikavat pri kazdom spusteni - to povazujem za nemiestny natlak na mna aby som zaplatil poplatok aj ked o upgrade nestojim - lebo pre moju potrebu mi to staci za co som uz zaplatil.
Jasna vec ak by som viedol uctovnictvo tak som vdacny za legislativne upravy a pod. ale ja nim len vystavujem faktury. A to hlasenie mi ako cloveku ktory sam vyvija sw robi problemy "psychickeho charakteru".

achá, už chápem, čo si mal na mysli ... neviem ako funguje Alfa, ak nemáš záujem o upgrade, či vybiehajú nejaké hlásenia alebo nejak podobne
miro_mr
08.02.06,15:19
achá, už chápem, čo si mal na mysli ... neviem ako funguje Alfa, ak nemáš záujem o upgrade, či vybiehajú nejaké hlásenia alebo nejak podobne
Necham sa prekvapit:) uz som aj odoslal obejdnavku.

Miro
Paula
08.02.06,15:30
Trápnosť tejto témy ma len viac utvrdzuje v názore, že kvalita a etika tohto servera zo dňa na deň stráca kvalitu a server sa prepožičiava na podobné trápnosti.
Už by sa mohli konečne prevádzkovatelia zamyslieť nad filtrovaním podobných reklamných trápností.
Verím, že ostatní distribútori účtovného softvéru nepodľadnú podobnénej lacnej reklamnej trápnosti.

Spokojný zákazník je najlepšia chodiaca reklama. Ak poviem susedovi, že som spokojná so zakúpeným SW, prečo by som to nemohla povedať aj tu? Mám podvedomý pocit, akoby Ti tu chýbali prejavy spokojnosti s Tvojim vlastným produktom (ak nejaký šikovný máš):rolleyes:
LubenaK
08.02.06,17:12
Ak sa chcete chcete zoznámiť s programami Krosu, tento mesiac bežia v niektorých mestách tzv. Semináre, t.j. bezplatné predvádzanie programov Omega a Olymp. Vrelo odporúčam zúčastniť sa. Ja robím s Alfou už 6 rokov, s Omegou a Olympom asi rok, ale už by som asi na inom nerobila.
Zuzana68
08.02.06,17:38
Ak nemáš zaujem o upgrade Alfy, Omegy, Olympu žiadne okná nenabiehajú. Len pracuješ v staršej verzii. Čo pri vystavovaní faktúr nevadí.
Inak som happy že mám tieto programy. Pred 2 rokmi som úplnou náhodou využila tiež takúto akciu.
lejka
08.02.06,18:03
Nedám dopustiť na OLYMP a ALFU ,tie mám už 3 roky. OMEGU som si kúpila na Vianoce 2005 keď mali 20% zľavu.V OMEGE ešte tápam.Inak ten poplatok po roku Vám budú rátať z plnej ceny,nie akciovej!
Mám aj MRP DOS/mzdy,JU,PU/.Na rýchle účtovanie je MRP super,ale akoby zaspali a majú biedne výstupné tlačové zostavy a skoro všetko si tam musíte nastaviť sami.
MRP WIN PU a mzdy mám tiež,ale nejdem sa s nimi už trápiť,keď mám všetko z KROSU.
Inak,čo sa týka hot-line,sú jednička,minule som 40 minút pretelefonovala kvôli OLYMPU,čo mi radili/zamestnanec mal absenciu od 1.1.06 do 7.1.06 / a to mi volajú aj domov,keď nevedia poradiť okamžite.
Kúpila som OMEGU a zobrazovalo mi to hieroglify,tak mi mailom poslali fonty.
A v MRP keď bol problém,nie a nie sa im dovolať.
Cenovo je MRP o polovicu lacnejší,ale servis mizerný.
Richard
08.02.06,18:55
Trápnosť tejto témy ma len viac utvrdzuje v názore, že kvalita a etika tohto servera zo dňa na deň stráca kvalitu a server sa prepožičiava na podobné trápnosti.
Už by sa mohli konečne prevádzkovatelia zamyslieť nad filtrovaním podobných reklamných trápností.
Verím, že ostatní distribútori účtovného softvéru nepodľadnú podobnénej lacnej reklamnej trápnosti.


nepriama reklama sa dosť ťažko filtruje, niekedy sa mi to darí a niekedy nie ... občas ma to už aj prestáva baviť

mal by som robiť reklamu na Poradu "Každý nás len využíva"... ale to je už slogan iného média :D
danow
08.02.06,20:37
Tiež odporúčam. Úplna spokojnosť.
lulinka13
09.02.06,07:52
nie som ziadny dodavatel uctovneho softveru, som len studentka tohto oboru. zaraza ma vsak, k akym sposobom reklamy sa uchyluju niektori dodavatelia tychto softverov...
Tatiana
09.02.06,07:57
nie som ziadny dodavatel uctovneho softveru, som len studentka tohto oboru. zaraza ma vsak, k akym sposobom reklamy sa uchyluju niektori dodavatelia tychto softverov...
Vôbec sa nesnažíme tu robiť reklamu žiadnym softvérom. Iba pomôcť tým, ktorý rozmýšľajú o programe, aký si majú kúpiť. Neviem, že prečo ty to tak chápeš, že robíme reklamu.....
ivet.b
09.02.06,08:16
nie som ziadny dodavatel uctovneho softveru, som len studentka tohto oboru. zaraza ma vsak, k akym sposobom reklamy sa uchyluju niektori dodavatelia tychto softverov...


Niekto asi nechape, ze my nie sme dodavatelia ale uzivatelia. :D
lejka
09.02.06,08:58
Ja mám už 45 rokov a pracovala som na MRP,KODAS,SOFTIP.MRP nám stačil,pokiaľ sme nezačali posielať faktúry do EU a OMEGA Ti prepíše fa. zo slovenčiny do nemčiny,angl. ako chceš.A to sme potrebovali ako soľ.
OLYMP Ti vytlačí aj registrač.listy FO,zápočt.list.
Keď som minulý rok robila DP A,B,tak som si ich ALFE odkontrolovala ,či mám dobre vypísané riadky v daňovom priznaní.
Renatka
09.02.06,09:08
Ja robím na ALFE, OMEGE A OLYMPE a môžem povedať, že tieto programy sú super. Mzdy by som už v Datalocku nerobila ani za svet.
Renatka
09.02.06,09:08
Ja robím na ALFE, OMEGE A OLYMPE a môžem povedať, že tieto programy sú super. Mzdy by som už v Datalocku nerobila ani za svet.
luebchenko
09.02.06,10:40
nie som ziadny dodavatel uctovneho softveru, som len studentka tohto oboru. zaraza ma vsak, k akym sposobom reklamy sa uchyluju niektori dodavatelia tychto softverov...

lulinka, len tvoja mladosť ospravedlňuje tvoju nevedomosť, lebo zjavne nechápeš o čo tu ide. Ani čo sa Porady týka, ani čo sa týka tej podľa teba "nechutnej" reklamy :D Zamysli sa, si tu "dva dni aj s cestou" a hned aká ostrá kritika! Verím, že si medzi nás prišla preto, aby si sa poučila, aby si prípadne prispela svojimi vedomosťami a aby ti tu bolo medzi nami tak fajn, ako je nám tu fajn všetkým ostatným. Vitaj teda, čítaj, sprav si názor a váž slová - tie niekedy vedia poriadne raniť - a ty si svoje "zbrane" zamierila totálne vedľa http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif. Jedna otázka na záver: Ak potrebujem poradiť (lebo o tom Porada je!!!), ktorý produkt je dobrý, ako sa to dá bez toho, aby som ten produkt menovala? A ja si nepomôžem - reklama nereklama - som s Krosom spokojná. Takže?....teraz bud múdra :D
Jozef Mihál
09.02.06,11:26
Ľuba, napríklad sa spýtaš/založíš tému doslova takúto:

"Ste spokojní so softom XY ?"

Určite sa nájde veľa ochotných, ktorí pochopia na čo sa pýtaš a odpovedia napr. doslova takto:

"Áno som spokojný so softom XY. Mal som už soft QW a ten nestál za nič."

Naopak, tí, čo si pod XY predstavia soft QW Ti odpovedia:

"Soft XY nedoporučujem".

A bude to.
luebchenko
09.02.06,11:30
Ľuba, napríklad sa spýtaš/založíš tému doslova takúto:

"Ste spokojní so softom XY ?"

Určite sa nájde veľa ochotných, ktorí pochopia na čo sa pýtaš a odpovedia napr. doslova takto:

"Áno som spokojný so softom XY. Mal som už soft QW a ten nestál za nič."

Naopak, tí, čo si pod XY predstavia soft QW Ti odpovedia:

"Soft XY nedoporučujem".

A bude to.

:D:D:D vsjo jásno :D:D:D skoro ako vo vláde :D:D:D a v politike...
ibiza
20.12.08,19:49
ahojte, neviem či môj príspevok nebude mimo témy, ale potrebovala by som radu ohľadne kúpy omegy. Práve teraz majú 50 % zľavu ktorú by som chcela využiť. Mám viesť účtovníctvo pre jednu firmu s.r.o., DPH - ide vlastne o obchod s oblečením. Nieje mi jasné, ktoré moduly budem potrebovať. Mám to síce odkonzultované s predajcom programu, ale chcela by som radu aj od Vás, ktorí program skutočne využívate, aby som zas nenakúpila zbytočnosti.

Takže predajca mi poradil nasledovné moduly:
Podvojné účtovníctvo - určite budem potrebovať
Modul DPH - taktiež
Daňové priznanie + účtovné poznámky - tiež, uľahčí mi to prácu
Sklady - nie som si istá, koľko skladových kariet budem potrebovať... neviem ako sa účtuje taký obchod, lebo som to ešte vlastne nerobila, viem to len teoreticky. Na každý druh tovaru, ktorý budú nakupovať (svetre, tričká... atď.) budem zakladať novú skladovú kartu?
Faktúry objednávky, rezervácie - to budem potrebovať, ak si firma bude vystavovať sama faktúry?
Krátkodobý majetok, Dlhodobý majetok - áno, ale koľko položiek?
Kniha jázd - áno
Cestovné príkazy - áno
Kurzový lístok - myslíte že to budem potrebovať? (nahovoril ma na to predajca)
Tuzemské pokladnice - áno
Valutové pokladnice - asi áno..

Ďakujem za rady
liba2
20.12.08,21:42
ahojte, neviem či môj príspevok nebude mimo témy, ale potrebovala by som radu ohľadne kúpy omegy. Práve teraz majú 50 % zľavu ktorú by som chcela využiť. Mám viesť účtovníctvo pre jednu firmu s.r.o., DPH - ide vlastne o obchod s oblečením. Nieje mi jasné, ktoré moduly budem potrebovať. Mám to síce odkonzultované s predajcom programu, ale chcela by som radu aj od Vás, ktorí program skutočne využívate, aby som zas nenakúpila zbytočnosti.

Takže predajca mi poradil nasledovné moduly:
Podvojné účtovníctvo - určite budem potrebovať áno
Modul DPH - taktiež áno
Daňové priznanie + účtovné poznámky - tiež, uľahčí mi to prácu áno
Sklady - nie som si istá, koľko skladových kariet budem potrebovať... neviem ako sa účtuje taký obchod, lebo som to ešte vlastne nerobila, viem to len teoreticky. Na každý druh tovaru, ktorý budú nakupovať (svetre, tričká... atď.) budem zakladať novú skladovú kartu?
Ako externému účtovníkovi ti neodporúčam viesť sklad; evidencia skladu
sa robí v sklade a zodpovedá za ňu skladník. Ale ak predsa len zistíš, že
modul sklad potrebuješ, potom nie je problém ho kedykoľvek dokúpiť a
nainštalovať.
Faktúry objednávky, rezervácie - to budem potrebovať, ak si firma bude vystavovať sama faktúry? nie
Krátkodobý majetok, na túto evidenciu ti stačí tabuľka v exceli
Dlhodobý majetok - áno, ale koľko položiek? v cene je asi 5 predmetov, potom sa dokupuje modul - detto najskôr vyskúšaj a potom sa rozhodni a dokúp. Zisti vo firme koľko majú predmetov.
Kniha jázd - áno
Cestovné príkazy - áno
Kurzový lístok - myslíte že to budem potrebovať? (nahovoril ma na to predajca) Podľa toho v akej mene firma obchoduje. Ak to je euro, tak od 1.1.09 je to tuzemská mena, takže tento modul ti bude slúžiť len na kurzy
ostatných mien. Zapíšeš sem 100 položiek, potom ťa nepustí ďalej.
Tuzemské pokladnice - áno
Valutové pokladnice - asi áno.. no neviem... toto si over vo firme aké meny majú v pokladnici = hotovosť ; ak je to len euro, tak na valutovú zabudni.
Ďakujem za rady
Modrá v texte; ale konzultuj s viacerými, lebo využitie omegy môže byť z iného pohľadu iné ...
Ajuška
21.12.08,07:59
Modrá v texte; ale konzultuj s viacerými, lebo využitie omegy môže byť z iného pohľadu iné ...
Moduly na zváženie zvažuj aj z možnsti výhodnej kúpy - 50% zľava - od ceny zakúpeného programu sa odvíja aj následná cena balíka služieb. Takú zľavu už chytiť nemusíš... ;) ...Neviem posúdiť, či bez modulu fakturácie sa dajú v omege evidovať OF a DF... :rolleyes: ...
liba2
21.12.08,08:06
Lenže ročný poplatok za licenciu (technickú podporu) v ďalších rokoch sa platí z cenníka bez zľavy.
Ajuška
21.12.08,09:48
Lenže ročný poplatok za licenciu (technickú podporu) v ďalších rokoch sa platí z cenníka bez zľavy.
Fakt je, že toto som neskúmala... Prvú faktúru mám kdesi na ceste... ;) ... Nakoľko balík potrebujem, musí (?) mi to byť v podstate jedno či zo zľavy, alebo bez... :--- ...Pomýliť som nechcela...
liba2
21.12.08,10:50
.....Pomýliť som nechcela...
Ajuška, to je jasnééé :D dopĺňame si navzájom informácie... ja to mám z vlastnej skúsenosti - autor programu mi to vysvetlil :D.
ibiza
21.12.08,18:11
ahojte, ďakujem pomohli ste mi...