Andy 33
29.03.12,09:32
Dobrý deň poraďáci,
náš softvér nám nevytvoril formulár vzájomných vzťahov. Typovali sme ho ručne podľa podkladov zo zborníka. Odoslali sme ho metodičke na daňový úrad. Problém je v tom, že prišla od nej odpoveď o tom, že sú tu uvedené chybné kódy účtov. Čo to vlastne je kód účtu a kde ho nájdem? Uvádzali sme tam čísla účtov podľa účtovného rozvrhu.
zamestnankyna
29.03.12,08:07
Zdravím, zrejme sú to kódy pri účtoch, ktoré sú uvedené, keď priamo ručne zadávate jednotlivé formuláre priamo v AZUVe. Tam sa dajú priamo vyberať čísla účtov a tie kódy sú koncovka účtov, napr. pri pohľadávkach a záväzkoch účet 336 môže byť pohľadávka alebo záväzok a kód-koncovka, je rozdielna. Aspoň myslím, že týmto sú myslené kódy účtov.
moska
29.03.12,08:52
prikladám číselník
Andy 33
30.03.12,09:37
Veľmi pekne ďakujem :). Ešte mám jednu otázku: Ak napíšem číslo účtu, tak kód píšem hneď za ním alebo tam nechám medzeru? Včera som to urobila a vrátili mi to späť na opravu, že je chybný kód účtu. Keďže som to ešte nikdy nerobila, zíde sa mi každá vaša pomoc. ďakujem!
moska
02.04.12,06:48
neviem ako ste to robili, ale posielam vám tabuľku čo som robila ja, ale si to upravte. Nám to urobí program - IVES a ja si to potom poupravujem v exceli a exportujem do dbf súboru na daňový úrad /ako výkazy/
blasterik
02.05.12,08:38
Mám aj ja otázočku. Vo formulári vzáj. vzťahov som mal rozdiel so ZUŠ ktorá sa stravuje u nás a fakturujeme jej obedy, lebo oni časť uhrádzajú zo SF teda to nieje ich náklad ale môj výnos. Kto má robiť opravu ja či ZUŠ? Taktiež máme rozdiel s Mestským úradom pri vývoze odpadu v DPH. Kto robí opravu ja či Mestský úrad? Ďakujem za rady a pomoc ;-)
moska
03.05.12,05:12
so stravou ani ja zatiaľ neviem, nakoľko 472 a 527 sa nevykazujú. Ale do výkazov mali ísť náklady a výnosy bez DPh, takže by ste si to mali opraviť vy. Účet 527 sa nemá vykazovať, ale neviem či náhodou nemysleli PN, odstupné... Strava je v jednej organizácií na 527 a v druhej na 600, tak neviem či to mám úplne vyhodiť, ale neviem či druhá strana to vyhodí tiež.
evaki
04.05.12,12:06
Dobrý deň,

ohľadne formulára vzájomných vzťahov by ma zaujímalo ako sa vykazujú náklady. Nakoľko iná obec uviedla vo formulári všetko čo za celý rok vyfakturovala a ja som nedala nič lebo na konci roka sme nemali ani pohľadávku a ani záväzok. Chcela by som vedieť kto to má opraviť
ďakujem
Kettrin
05.05.12,10:29
To, že ste nemali pohľadávky a závazky na konci roka - je jedna vec, ale náklady a výnosy sa musia vykazovať v časti "Náklady a výnosy voči súhrnnému celku" podľa IČO a druhu nákladu a výnosu. Napr.keď ste vyrubili daň z nehnut., tak celú sumu vykazovať na účte 632, bez ohľadu na to, či zaplatili alebo nie.