zazi
29.03.12,10:40
Firma Alfa Beta CZ s.r.o, organizačná zložka SK nám robí stavebné práce na budove. Na fa uvádza základ dane a DPH. Môžem si upatniť DPH alebo vyplývajú pre mňa iné povinnosti. Mám sa na dodávateľa posudzovať ako keby to robila slovenská firma ? Teraz sme jej uhrádzali zálohu na dodávku prác. Mám čakať na danový doklad na prijatú platbu?
Katarína Cigánová
29.03.12,09:12
Firma Alfa Beta CZ s.r.o, organizačná zložka SK nám robí stavebné práce na budove. Na fa uvádza základ dane a DPH. Môžem si upatniť DPH alebo vyplývajú pre mňa iné povinnosti. Mám sa na dodávateľa posudzovať ako keby to robila slovenská firma ? Teraz sme jej uhrádzali zálohu na dodávku prác. Mám čakať na danový doklad na prijatú platbu?
Skusim ti napovedat , ale nie som si istá , či spávne .
Zahraničné osoby registrované v SR majú IČDPH SK 40..... , vtedy uplatňuješ §69 odst.2 t.j. prenos daňovej povinnosti - i ked je zahraničná osoba refistrovaná v SR - toto platí určite.
Ak by org . zložka ale mala IČDPH SK20.... , domnievam sa , že sa správa ako slovenský subjekt a platia teda slovenské pravislá - fakturácia s DPH .
No stále mi tam nesedí - v §69 ods.2 je že .... " ak službu dodala zahraničná osoba - a tu sa mi natíska otázka ako je posudzovaná z hladiska DPH org. zložka : či ako tuzemská , alebo zahraničná?
Mohlo by napovedat to SK40 .. alebo SK 20 ....