ali8
29.03.12,11:14
Prosim potrebovala by som surne poradit, ak podnikatel previedol zo svojho podnikatelskeho uctu peniaze na osobny ucet, zauctovala som to ako osobna spotreba, ale kedze mi vychadza strasne minusova pokladna chcem sa spytat ci nemozem rovno ten prevod neuctovat ako osobnu spotrebu ale zauctovat ako vyber z uctu a nasledne prijem do pokladne /na ucte je to napisane sice bezhotovostžny vyber/ prosim poradte ako to spravit . dakujem.
ali8
29.03.12,09:16
ide o to aby to nevyzeralo tak ze peniaze si previedol na osobny ucet ako na osobnu spotrebu a zaroven ked dam vklad podnikatela do pokladne tak sa mi to zda nejake cudne. dakujem,
veronikasad
29.03.12,09:17
Prevod na iný účet nie je dotácia pokladne.
ali8
29.03.12,09:19
dakujem takze nevyhnem sa to ze to musim zauctovat na osobnu spotrebu, a zaroven na to musim urobit vklad podnikatela do pokladne aby som nemala pokladnu minusovu vsak?
Katarina
29.03.12,09:37
presne tak ako píšeš, zaúčtovať do pokladne osobný vklad a keď bude peniaze vyberať z účtu ,do výšky osobného vkladu to môžeš účtovať ako výber osobného vkladu, nemusí ísť všetko na osobnú spotrebu, pokladňu si stráž v priebehu roka aby nebola mínusová, treba ju totiž inventarizovať............. ja inventarizujem pokladňu k 31.3.,30.6.,30.9. a 31.12........4x ročne
ali8
29.03.12,09:39
a ten vyber osobneho vkladu sa ako zauctuje?
Katarina
29.03.12,09:50
pri účovaní bankového výpisu ako výdavok neovplyvňujúci základ dane a do textu v peňažnom denníku napíšeš - výber osobného vkladu, v podstate tak ako osobný výber len s iným textom